Cibona s novim trenerom: 5/7!

Damir Mulaomerović oporavio je "vukove" od tesnog poraza u "Pioniru" i nastavio kako je počeo eru na klupi zagrebačkog tima.

Pobeda kao odgovor na dramatičan poraz u "klasiku" sa Partizanom.

Košarkaši Cibone zabeležili su petu pobedu u sedam mečeva pod vođstvom Damira Mulaomerovića.

"Vukovi" su večeras u Zagrebu, u sablasno praznoj Dvorani "Dražen Petrović", nadigrali MZT Skoplje - 68:62 (15:21, 16:18, 20:12, 17:11).

Mulaomerović je zabeležio petu, a Cibona devetu pobedu u 20. kolu ABA lige.

Džejms Brajan Florens bio je najefikasniji u ekipi Cibone sa 18 poena, Ante Žižić postigao je 11 poena i imao 11 skokova, a Andrija Žižić i Jasmin Hukić dodali su po devet poena.

U makedonskom timu najefikasniji sa po 14 poena bili su Djorđe Drenovac i Damjan Stojanovski.

Cibona je gubila na poluvremenu 27:37, ali je dobrom odbranom u nastavku uspela da nadoknadi zaostatak, jer je u drugom poluvremenu primila samo 13 poena.

Zagrebački tim je do kraja treće četvrtine izjednačio, a na početku poslednje deonice serijom od 7:1 poveo je 58:52 i "prelomio" utakmicu.

Cibona je peta na tabeli sa devet pobeda i 11 poraza, a MZT je šesti s pobedom manje.

U narednom 21. kolu Cibona će igrati na gostujućem terenu protiv Igokee, a MZT u Skoplju protiv Krke.