Fenerbahče nikome ne prašta!

Bogdanović ubacio 15 poena, a "rezervista" Mahmutoglu sa 14 bio junak gradskog derbija protiv Efesa. I Kalinić dobar u trenucima odluke.

Top 16 faza Evrolige došla je skoro do polovine, a Fenerbahče (6-0) i dalje ne zna za poraz!

Željko Obradović nije mogao da računa na povređene Slukasa i Antića, ali njegov tim je i značajno oslabljen uspeo da napravi preokret na gostovanju Efesu u dvorani Abdi Ipekči - 73:77 (21:18, 20:17, 16:20, 16:22)!

Bogdan Bogdanović i Ekpe Judo predvodili su lidera E grupe sa po 15 poena, a "iks faktor" bio je bek Melih Mahmutoglu.

Specijalista za trojke dao je svoj prvi koš tek u 30. minutu, a na kraju je sa 14 poena bio među najefikasnijima na utakmici. Van linije 6,75 metara pogodio je četiri od sedam šuteva.

Ovakav ishod istanbulskog derbija ide na ruku i Crvenoj zvezdi (3-3), koja uprkos porazu od Darušafake deli od trećeg do petog mesta na tabeli sa Efesom i Panatinaikosom.

Crveno-beli u naredna dva kola dočekuju Cedevitu i upravo Efes...

Efes

Izabranici Dušana Ivkovića, posebno mladi Čedi Osman (svih 15 poena ubacio u prvom poluvremenu), nametnuli su se serijom od 13:2, kojom su u 18. minutu stekli prvu osetniju prednost - 39:31.

U 26. minutu su imali maksimalnih 54:45, a onda im je prvo Bogdanović zapretio sa uzastopnih pet poena, da bi Mahmutoglu svojom prvom trojkom smanjio na 57:55, a drugom preokrenuo na 57:58.

Efes je do kraja samo jednom uspeo da izjednači i to na 64:64 preko Darija Šarića (15 poena).

Ivkovićevi učenici u poslednja dva minuta su napravili nekoliko "skupih" grešaka. Džon Dibler je izgubio dve lopte, a Brajant Danston promašio dva slobodna bacanja pri rezultatu 70:74.

Kada je Nikola Kalinić (4p, 2as za devet minuta) 58 sekundi pre kraja povratnim pasom asistirao Mahmutogluu za njegovu četvrtu trojku i vođstvo od 70:77, bilo je jasno da će Fenerbahče sačuvati stoprocentni učinak u grupi Top 16.

Idućeg četvrtka protiv Unikahe na svom parketu imaće dobru priliku da kompletiraju "čišćenje" konkurenata u prvom delu takmičenja i praktično osiguraju mesto u četvrtfinalu plej-ofa.

REZULTATI 6. KOLA:

Efes - Fenerbahče 73:77

odigrano u četvrtak:

Darušafaka - Crvena zvezda 69:66

Cedevita - Panatinaikos 60:78

Unikaha - Lokomotiva Kubanj 64:82

TABELA: Fenerbahče 6-0, Lokomotiva 4-2, Efes 3-3, Zvezda 3-3, PAO 3-3, Unikaha 2-4, Cedevita 2-4, Darušafaka 1-5.

PAROVI 7. KOLA: Zvezda - Cedevita, Fenerbahče - Unikaha (11. februar), Lokomotiva - Darušafaka, Panatinaikos - Efes (12. februar).