EL: Real dobio PAO, a Makabi CSKA

Aktuelni šampion i vicešampion Evrope doživjeli su poraze u trećem kolu Evrolige. Prosječna izdanja srpskih internacionalaca.

EL: Real dobio PAO, a Makabi CSKA Izvor: MONDO

Real Madrid se oporavio od lošeg početka i savladao Panatinaikos 80:70, dok je Makabi deklasirao moskovski CSKA - 71:54.

PAO je dobio prvu četvrtinu sa devet poena razlike (12:21), ali je Real u drugih deset minuta primio samo sedam poena i na poluvreme otišao u velikom naletu. "Kraljevi" su u nastavku iskoristili prednost domaćeg terena, zaustavili Nikolu Pekovića i riješili meč u svoju korist.

Novica Veličković zabilježio je sedam poena i četiri asistencije za Madriđane, a Milenko Tepić šest poena i četiri skoka za atinski tim.

Grupa D, u kojoj igraju Real i Panatinaikos, poslije tri kola je najneizvjesnija u Evroligi, pošto nema nijedne ekipe bez poraza, ali ni bez pobjede.

Makabi je poslao CSKA na peto mjesto C grupe, što znači da "armejcima" predstoji velika borba da bi se plasirali u Top 16!

"Ponos Izraela" slavio je pobjedu iako su se samo šestorica igrača upisala u strijelce - četvorica Amerikanaca, Poljak Lampe i Gabonac Lazme, prošle sezone oslonac Partizana u reketu.

U Partizanovoj, B grupi, Unikaha je zadržala stoprocentan učinak, pobjedivši u Malagi posle produžetka Efes Pilsen - 93:88. U regularnom toku je Ender Arslan dva minuta prije kraja izjednačio na 73:73, a onda su igrali oba tima promašili po nekoliko šuteva za pobjedu.

Igor Rakočević za goste je postigao osam poena (šut iz igre 2/7), uz po dva skoka i asistencije za 20 minuta.

REZULTATI TREĆEG KOLA I TABELE

Grupa A

Žalgiris - Barselona 70:77
(Begić 20p, 7sk, 3blk - Mikel 22p)

Asvel - Montepaski 65:82
Fenerbahče - Cibona 67:62

TABELA: Montepaski 3-0, Barselona 3-0, Fenerbahče 2-1, Žalgiris 1-2, Asvel 0-3, Cibona 0-3.

Grupa B

Partizan - Orlean 78:71
(Marić 18p, 9sk - Doelman 16p, 8sk)

Unikaha - Efes 93:88 (73:73)
(Frilend 15p, 9sk, Kuk 13p, 10as - Tornton 19p, 6sk, 3as)

Olimpijakos - Lijetuvos Ritas 97:73

TABELA: Unikaha 3-0, Olimpijakos 2-1, Lijetuvos 2-1, Efes 1-2, Partizan 1-2, Orlean 0-3.

Grupa C

Makabi - CSKA 71:54
(Lazme 14p, 6sk - Šiškauskas 12p)

Olimpija - Kaha Laboral 76:82
(Volš 27p, 6sk - Marselinjo 21p, Micov 4p, 3sk)

Marusi - Lotomatika 71:83

TABELA: Lotomatika 3-0, Makabi 2-1, Kaha Laboral 2-1, Marusi 1-2, CSKA 1-2, Olimpija 0-3.

Grupa D

Real Madrid - Panatinaikos 80:70
(Kaukenas 17p - Peković 22p, 7sk, 7izg)

Himki - Oldenburg 77:72
Prokom - Armani Džins 88:83

TABELA: Panatinaikos 2-1, Real 2-1, Himki 2-1, Armani Džins 1-2, Oldenburg 1-2, Prokom 1-2.