NLB: Razgoropađeni Hemofarm, Zvezda izgubila!

Hemofarm deklasirao Helios u Sloveniji - 80:65. Zvezda doživjela novi poraz!

NLB: Razgoropađeni Hemofarm, Zvezda izgubila!  Izvor: MONDO

Hemofarm "eksplodirao" u Sloveniji, Zvezda poražena od Cedevite u Zagrebu!

Crvena zvezda pretprjela je i peti poraz u ovoj sezoni NLB Lige! U 6. kolu regionalne lige, u Zagrebu, Cedevita je pobijedila beogradske crveno-bijele 88:74 (39:41), a junaci pobjede ekipe koja nosi ime po osvježavajućem napitku bili su veteran Andrija Žižić, koji je postigao čak 30 koševa i imao devet skokova, i Damjan Rudež koji je ubacio 26 poena!

Šta se dešava sa klubom sa Malog Kalemegdana teško je objasniti. Poslije prijateljskog meča i pobjede nad selekcijom Mađarske, iz Zvezde su poručivali da dolaze bolji dani i da će meč protiv Cedevite biti prekretnica.

Upravo suprotno! Zvezda je vodila do 23. minuta, doduše ne sa velikom razlikom, ali od tog minuta kreće uspon Cedevite, koja je povela 43:41. Imala je Zvezda još jedan "trzaj", tri minuta kasnije preokrenula je rezultat u svoju korist.

Predvođena izvanrednim Žižićem i Rudežom, Cedevita je prelomila meč krajem treće i početkom posljednje četvrtine (70:60) i do kraja meča održavala je razliku, a domaćinu su na ruku išli i bjesomučni pokušaji igrača Zvezde da pogode "trojku".

Žižić je završio meč sa 30 poena i devet skokova (na njemu je napravljeno i 10 faulova), a Rudež je pogodio 26 poena (četiri "trojke").

"Velika pobjeda Cedevite! Ali, ne treba nam sada euforija i dizanje u nebesa. Pred nama je još dosta rada, ali kad svi ovako zajedno upremo možemo da dobijemo i velike ekipe", rekao je najbolji pojedinac meča Andrija Žižić.

U ekipi Zvezde raspoložen za igru bili su jedino Filip Videnov sa 19 poena i Tadija Dragićević sa 18.

Košarkaši Hemofarma deklasirali su u gostima Helios 85:60 (51:22) u 6. kolu NLB Lige, a pobjednik ovog meča bio je odlučen već poslije prvih 10 minuta!

Hemofarm je od početka stavio do znanja da je u Sloveniju došao po pobjedu. Serijom od 11:0 u prvoj četvrtini Hemofarm je napravio razliku od +14 (23:7), a zatim je serijom od 13-0 u drugoj dionici najavio debakl domaćina.

Prednost srpske ekipe rasla je iz minuta u minut da bi u finišu poluvremena ona iznosila +30 (49:19)!

U nastavku su "farmaceuti" rutinski održavali razliku, Helios je probao "trojkama" da ublaži poraz, a još nekoliko puta tokom meča razlika je bila +30 u korist Hemofarma (64:34, 81:51). Na kraju je, ipak, bilo "samo" +25.

Igrači Hemofarma "raspodjelili" koševe - najefikasniji je bio Raško Katić sa 16 poena, Bojan Krstović je ubacio 15, Miljan Pavković 12, a Goran Jagodnik 11.

Drugi trijumf Hemofarma u sezoni, uz četiri poraza, a isti učinak ima i Helios.

U velikom hrvatskom derbiju, Cibona je pobijedila Zadar 68:65 i jedina je ekipa sa svih šest pobjeda u NLB Ligi. Cibona je preokrenula u posljednjoj četvrtini, poslije vođstva Zadrana. Tvorac pobjede "cibosa" bio je Marko Tomas sa 20 poena.

FMP - Olimpija

TABELA: Cibona 6-0, Zagreb 5-1, Budućnost 3-3, Zadar 3-3, Cedevita 3-3, Široki 3-3, Radnički 3-3, Olimpija (-1) 3-2, Partizan (-1) 3-2, Hemofarm 2-4, Helios 2-4, FMP (-2) 2-2, Zvezda 1-5, Bosna 1-5.