KUP BIH: Široki velikim preokretom do finala

Košarkaši Mladosti ispustili su veliku prednost i na domaćem terenu dopustili Širokobriježanima da ih deklasiraju u posljednje dvije četvrtine i plasiraju se u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Kup BiH: Mladost - Široki Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Nakon što je Igokea rutinski osigurala plasman u finale pobjedom nad sarajevskim Sparsom (63:91), na teren u Mrkonjić Gradu izišli su domaći košarkaši i prošlosezonski finalisti, ekipa sa "Pecare".

Nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu, Široki je osigurao finale i duel za trofej sa Aleksandrovčanima.

MLADOST - ŠIROKI 68:76 (22:14, 14:6, 16:26, 16:30)

Međutim, tim Gorana Sladojevića je odlično ušao u utakmicu i zahvaljujući dobroj igri u odbrani stekao osam razlike nakon prvih 10 minuta (22:14), a onda početkom druge četvrtine furioznom serijom se "odlijepio" na "plus 17" razlike.

Do odlaska na odmor, hercegovački klub nije uspio da se rezultatski približi, ali je u nastavku viđena potpuno drugačija slika na terenu.

Međutim, u drugom poluvremenu je ekipa Damira Vujanovića krenula na "sve ili ništa" i pomalo hazarderski pristup im se isplatio jer su treću četvrtinu riješili u svoju korist sa 10 razlike i u odlučujući period ušli sa zaostatakom od samo šest razlike.

U odlučujućih 10 minuta još bolja igra gostiju. Širokobriježani su postigli čak 30 poena, Mrkonjičani samo 16, pa su na kraju gosti slavili 68:76.

Aleksandar Radukić sa 18 poena predvodio je Mrkonjićane u prvih 30 minuta, Vojin Svilar je postigao 14, a Draško Knežević je ubacio 11.

Na drugoj strani kod Širokog najefikasniji su bili Maj Kovačević i Kristofer Fejber sa po 13 koševa.

Široki je prošle sezone poražen u finalu protiv "igosa", a sada će imati priliku za revanš.