NBA: Krstić i povrijeđen ima magiju

Kapiten reprezentacije Srbije Nenad Krstić uprkos povredi prsta imao zapaženu ulogu u pobjedi Oklahome nad Orlandom.

NBA: Krstić i povrijeđen ima magiju Izvor: MONDO

Oklahoma je ubjedljivo savladala Orlando (103:74) i sada ima skor 3-3. Iako su Magični bili lišeni pomoći Rašara Luisa i Vinsa Kartera, nije se očekivalo da će tako lako položiti koplja i doživjeti drugi poraz u sezoni (uz pet pobjeda).

Značajan doprinos trijumfu Munja dao je Nenad Krstić, uprkos povredi prsta zadobijenoj još na početku utakmice. Bio je treći strijelac ekipe sa 14 poena za 20 minuta, uz tri skoka. Efikasniji od njega bili su Kevin Durant sa 28 i Rasel Vestbruk sa 17.

Drugi srpski košarkaš, koji je izlazio na parket u noći između nedelje i ponedeljka, bio je Predrag Stojaković, ali nije imao uspjeha kao Krstić.

Njegov Nju Orleans je poražen na gostovanju Lejkersima (88:104), a on je imao skroman učinak (6p, 3sk) za 23 minuta.

Kobi Brajant je bio centralna figura meča, sa 28 poena. Lejkersi sada imaju skor 6-1, a Nju Orleans 2-5.