"Vatromet" u derbiju Moskve, slavio CSKA

Teodosić postigao šest od 16 trojki CSKA, koji se revanširao Himkiju za poraz na startu Top 16 faze Evrolige. Real se provukao u Bambergu.

Ekipe CSKA i Laboral Kuće će i posle osmog kola Top 16 faze ostati na vrhu izuzetno ujednačene F grupe, sa skorom 6-2.

"Armejci" su protiv Himkija (4-4) šutirali trojke 16/28 i u obostrano brzoj i napadačkoj igri trijumfovali rezultatom 108:98 (28:23, 25:23, 24:20, 31:32).

Daleko najefikasniji pojedinac na obe strane bio je Miloš Teodosić je sa 26 poena (trojke 6/9), uz tri skoka, tri asistencije i četiri greške.

Pratili su ga Nando De Kolo sa 19 i Nikita Kurbanov sa 18 poena, a u poraženom sastavu su Tajris Rajs i Aleksej Šved ubacili po 16 poena, jedan više od Peterija Koponena.

CSKA je već u petom minutu vodio 18:6, a Himki samo nakratko uspeo da preokrene trojkom Rajsa u 17. minutu (40:41). De Kolo je sa 10 metara na isteku prvog poluvremena pogodio za 53:46, da bi raspucani Teodosić krajem treće i početkom četvrte deonice odveo domaći tim na "plus 14" (80:66).

Himki je u 36. minutu prišao najbliže, na 89:84, ali su De Kolo i Teodosić novim trojkama vratili gradskog rivala na dvocifreni zaostatak - 95:84.

Vođstvo CSKA u finišu je iznosilo maksimalnih 102:86, nakon čega su izabranici Rimasa Kurtinaitisa iskoristili momente neozbiljnosti ekipe Dimitrisa Itudisa, da serijom od 9:0 ublaže poraz.

Ipak, nije bilo šanse da ugroze pobedu CSKA, koji je nadoknadio 89:91 iz prve utakmice.

Barselona - Olimpijakos 20.45

TABELA: CSKA 6-2, Laboral 6-2, Real 5-3, Himki 4-4, Barselona 3-4, Olimpijakos 3-4, Bamberg 3-5, Žalgiris 1-7.