Bogdan vodi Fener do prvog mesta

U derbiju 10. kola E grupe Top 16 faze, jedva je postignuto više od 100 poena. Od toga je 17 dao reprezentativni bek. Nedović odličan u pobedi Unikahe u Zagrebu.

Ekipa Fenerbahčea savladala je u Krasnodaru Lokomotivu Kubanj i sa skorom 9-1 praktično obezbedila prvo mesto u E grupi - 52:55 (13:17, 12:13, 19:13, 8:12)!

Lokomotiva (7-3) je u ovaj meč ušla sa željom da sustigne lidera, eventualno i da nadoknadi "minus šest" iz Istanbula, ali će posle poraza morati da se pomuči kako bi sačuvala drugu poziciju u grupi, važnu zbog prednosti domaćeg terena u četvrtfinalu plej-ofa Evrolige.

Na tabeli slede Panatinaikos (6-3) i Crvena zvezda Telekom (5-4), koji se sastaju u petak uveče.

Bogdan Bogdanović sa 17 poena je bio najefikasniji akter utakmice u Krasnodaru, ali i jedan od igrača odluke, jer je minut i po pre kraja trojkom odgovorio na trojku Malkolma Dilejnija i njom vratio Fenerbahčeu minimalno vođstvo (50:51).

Pre trojke Dilejnija, rezultat je više od pet minuta bio 47:48, pošto ni jedna ni druga ekipa nisu uspele da poentiraju. Za prvih osam i po minuta igre u četvrtoj četvrtini, rezultat je bio 3:5!

Probuđeni Dilejni je 68 sekundi pre kraja doveo Lokomotivu u vođstvo poslednji put, a nakon što je Bobi Dikson trojkom preokrenuo na 52:54, domaći tim je u dva preostala napada šutirao slobodna bacanja 0/2 (Rendolf), trojke 0/3 i izgubio jednu loptu!

Treba pomenuti da Željko Obradović i dalje ne može da računa na povređene Antića i Slukasa, što je dodatna potvrda kvaliteta Fenerbahčea i potpuno zasluženog statusa najboljeg u E grupi.

LOKOMOTIVA: Klaver 12 (12sk), Dilejni 12 (4sk, 5as, 4izg), Rendolf 8 (11sk, 3blk), Brekhof 8 (5sk), Singlton 7 (3ukr), Džening 2, Voronov 2, Zubkov 1.

FENERBAHČE: Bogdanović 17 (trojke 3/8, 6sk, 3as), Datome 10 (8sk, 3as, 3izg), Dikson 8 (4sk, 4as), Judo 6 (5sk, 4blk, 4izg), Hikmen 6, Veseli 4 (5sk), Kalinić 2, Ugurlu 2.

U drugom meču ove grupe sastale su se Cedevita i Unikaha, koje više nemaju ambicija da se plasiraju među osam najboljih u Evropi.

Ubedljivo je slavila Unikaha (78:91), što nije neočekivano, imajući u vidu da se Zagrepčani maksimalno koncentrišu na 15. mart i prvi meč polufinala plej-ofa ABA lige protiv Crvene zvezde.

Nemanja Nedović bio je drugi strelac gostiju na ovoj utakmici, a 13 od svojih 15 minuta postigao je u prvih 13 minuta.

REZULTATI 10. KOLA:

Lokomotiva - Fenerbahče 52:55

Cedevita - Unikaha 78:91 (42:48)
/Vajt 16, 4sk, 3as, Pulen 15, Arapović 12, 4sk, Bilan 10, 9sk, 3as - Kuli 16, 10sk, Nedović 15, 5as, Vaskez 14, 9sk/

u petak:

Darušafaka - Efes 19.30
Crvena zvezda - Panatinaikos 20.00 (najava)

TABELA: Fenerbahče 9-1, Lokomotiva 7-3, Panatinaikos 6-3, Zvezda 5-4, Efes 3-6, Darušafaka 3-6, Unikaha 3-7, Cedevita 2-8.