Barsa na "kraju krajeva" srušila CSKA

Džastin Dolman presudio je u poslednjim sekundama produžetka Moskovljanima, koji nisu iskoristili veliku prednost u regularnom delu meča

Barselona-srusila-CSKA-u-produzetku Izvor: MN PRESS

Ekipa CSKA od gotovog je napravila veresiju na gostovanju Barseloni u 10. kolu Top 16 faze Evrolige.

Tim iz Moskve imao je priliku da mirno privede meč kraju, pošto je dva minuta i 17 sekundi pre regularnog dela meča vodio osam razlike (84:76), ali je Barsa ne samo izvojevala produžetak (85:85) već ga i dobila u najdramatičnijem finišu.

Barselona - CSKA posle produžetka 100:98 (21:24, 26:14, 13:26, 25:21, 15:13).

Gosti su i na isteku dodatnih pet minuta (10 sekundi pre kraja) imali zalihu od tri poena, posle sigurnih slobodnih bacanja Miloša Teodosića (98:95), a onda je na scenu stupio Džastin Dolman i doneo potpuni preokret u Blaugrani.

On je sedam sekundi pre zvuka sirene najpre pogodio trojku i doneo izjednačenje svom timu, a zatim je presekao pas Teodosića iz auta i pogodio za veliku pobedu.

Doelman protiv CSKA
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Najefikasniji u redovima Barse bio je Ante Tomić sa 21 poenom, Tomaš Satoranski postigao je 19, dok je Dolman uz 12 poena imao i 10 skokova.

Kod CSKA Nado de Kolo je blistao sa 30 poena, sedam skokova i tri asistencije, dok je i Teodosić ostvario odličnu partiju - 23 poena, sedam skokova i šest asistencija.

Barsa je sada stigla do polovičnog učinka (5-5), dok je CSKA upisao treći poraz.

U drugoj utakmici grupe F, Real je slavio na gostovanju Žalgirisu u Kaunasu - 90:75 (13:17, 26:24, 23:12, 28:22).

Šampiona Evrope predvodio je Andreas Noćioni sa 22 poena i sedam skokova, dok je kod domaćina najbolji bio Paulis Jankunas sa 21 poenom, osam uhvaćenih lopti i četiri asistencije.

Real se sa šest pobeda i četiri poraza učvrstio na trećem mestu na tabeli, dok Žalgiris drži fenjer sa skorom 2-8.

REZULTATI 10. KOLA:

GRUPA F

Žalgiris - Real 75:90 (17:13, 24:26, 12:23, 22:28)
Barselona - CSKA 100:98 (21:24, 26:14, 13:26, 25:21, 15:13)

odigrano u četvrtak:

Bamberg - Olimpijakos 72:71 (19:21, 19:16, 13:19, 21.15)
Laboral - Himki 93:83 (21:24, 24:22, 27:15, 26:22)

TABELA: CSKA 7-3, Laboral 7-3, Real 6-4, Himki 5-5, Barselona 5-5, Olimpijakos, 4-6, Bamberg 4-6, Žalgiris 2-8.