EL: Treći poraz Partizana

Partizan je u četvrtom kolu Grupe B Evrolige zabilježio treći poraz.

EL: Treći poraz Partizana Izvor: MONDO

U Viljnusu, u Simens areni, pred 8.500 hiljada gledalaca, Lijetuvos Ritas je bio bolji - 78:56 (26:22, 18:17, 22:7, 12:10).

Litvanski tim, osvajač Evrokupa prošle sezone, vodio je sve vrijeme, pa iako su crno-bijeli tokom prvog poluvremena uspijevali da se približe nekoliko puta, domaćin je na startu drugog poluvremena dodao gas i prelomio utakmicu.

Lijetuvos Ritas je ostvario treću pobjedu u sezoni.

Marić je u uvodu održavao Partizan (postigao 11 poena u prvom poluvremenu), a kasnije je sa dvije trojke tu ulogu preuzeo Mekejleb (10 poena u prvom dijelu).

Šampion Srbije je uspio da se vrati poslije vođstva Lijetuvosa od 19:11, 31:22 i 38:27. Serijom 8:0 u finišu prvog poluvremena prišao je na samo 37:40.

I umjesto da crno-bijeli realizuju posljednji napad u drugoj dionici i "minus" svedu na minimum, Mekejleb je izgubio loptu, a asistenciju Popovića u koš je pretvorio Bjelica za 44:39.

Gacevičijus i Zavackas (tri trojke), uz organizatora igre Popovića, zadavali su tada najviše problema protivničkim igračima - dotle su imali po deset poena na kontu.

Serijom na početku treće četvrtine 10:0, domaćin je ponovo stekao ubijeljivo vođstvo 51:29. I to je bio početak kraja Partizana.

Gosti su prve poene dali tek poslije tri minuta i 20 sekundi (Đekić pogodio bacanje), pa se serija Litvanaca "produžila" na 13:1 za 57:40.

U trećoj četvrtini Partizan je dao samo sedam poena, a u drugom poluvremenu ukupno 17.

Deset minuta prije kraja, tim Rimasa Kurtinaitisa, u kome su se razigrali i Bjelica i Bejns vodio je 66:46.

Posljednji period predstavljao je puko otaljavanje posla do konačnih - 78:56.

Najefikasniji kod Lijetuvosa bili su Martinas Gecevičijus sa 19 poena i Donatas Zavackas sa 13, dok su u Partizanu bolji od ostalih bili Aleksandar Marić (16p, 10sk) i Lester Bo Mekejleb (16p).

Problem tima Duška Vujoševića je bio to što najefikasniji tandem nije imao ko da isprati. Treći strijelac ekipe bio je Lorens Roberts sa samo sedam poena.

LIJETUVOS RITAS: Popović 10, Babrauskas 2, Ginevičijus, Borovnjak 4, Bjelica 12, Gecevičijus 19, Zavackas 13, Buterlevičijus, Jomantas 6, Sinika, Bejns 12, Brazdauskas.

PARTIZAN: Roberts 7, Sinovec, Mekejleb 16, Kecman 3, Milošević 2, Rašić, Lešić, Mitrović 1, Marić 16, Veseli 4, Đekić 2, Vraneš 5.

Grupa B

Lijetuvos Ritas - Partizan 78:56

Olimpijakos - Efes 105:90

SRIJEDA

Orlean - Unikaha 74:86

TABELA: Unikaha 4-0, Lijetuvos 3-1, Olimpijakos 2-1, Efes 1-2, Partizan 1-3, Orlean 0-4.