Kod Fenera nema popusta

Darušafaka gotovo da je i matematički eliminisana iz trke za četvrtfinalom plej-ofa Evrolige.

Fenerbahče nastavlja da "gazi"!

Lider E grupe Top 16 faze Evrolige popravio je skor na 10-1, pobedivši Darušafaku 77:69 (25:21, 20:18, 12:15, 20:15).

Darušafaka (skor 3-8) se borila do poslednjeg atoma snage, jer joj je ova utakmica bila "poslednji voz" za ostanak u konkurenciji sa Crvenom zvezdom (6-4), Panatinaikosom (6-4) i Efesom (4-6).

Ipak, dva vezana poraza od gradskih rivala (prošle nedelje 68:72 protiv Efesa), znače da će debitant u Evroligi, sa svojim ambicioznim projektom i vrlo skupo plaćenim timom, ostati na učešću u Top 16.

Fenerbahče - Darušafaka 77:69
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Tim Željka Obradovića nije blistao, niti bio naročito inspirisan za igru.

Vođstvo je do pred kraj treće četvrtine prelazilo sa jedne na drugu stranu, da bi Fener u 31. minutu poveo 60:54 trojkom Bogdana Bogdanovića i nakon toga nije dao protivniku da se primakne na manje od "minus dva".

Bogdanović je sa ukupno 11 poena bio četvrti strelac žuto-plavih, iza Judoa (18), Datomea (14) i Hikmena (12), dok je Nikola Kalinić ostao na šest poena (dve trojke) ubačenih u prvim minutima utakmice.

Darušafaka do kraja takmičenja dočekuje Panatinaikos i Lokomotivu Kubanj, a gostuje Crvenoj zvezdi.