Preokret Panatinaikosa, bez potpunog trijumfa

Izabranici Aleksandra Đorđevića serijom 8:0 u poslednja tri minuta stigli do pobede nad Lokomotivom Kubanj.

Kakva utakmica u dvorani OAKA!

Panatinaikos je pobedio Lokomotivu Kubanj rezultatom 84:79 (19:19, 17:22, 24:22, 24:16) i izjednačio se sa njom na tabeli E grupe Top 16 faze Evrolige.

Oba tima imaju skor 7-4, a pobedom nad Unikahom u Malagi mogla bi u petak da im se priključi i Crvena zvezda (6-4).

Lokomotiva je većim delom utakmice imala prednost, u drugom poluvremenu više puta i od po sedam poena. Čak i nakon preokreta koje je pravio PAO, ruski tim je uspevao da opet preuzme stvari u svoje ruke.

Nepunih šest minuta pre kraja, posle perioda sjajne igre Dontea Drejpera, na semaforu je pisalo 67:74, a onda su "zeleni" počeli da dominiraju odbranom, tako da je Lokomotiva do zakucavanja Rendolfa četiri sekunde pre kraja, postigla samo tri poena.

PAO je prvo izjednačio na 74:74 serijom od 7:0, a nakon trojke Singltona za 74:77, usledila je nova serija, od 8:0.

Tokom te serije je Lokomotiva izgubila pet lopti i šutirala iz igre 0/4, uglavnom van linije 6,75 metara.

Đorđevićevom timu se 19 sekundi pre kraja ukazala neočekivana šansa, da nadoknadi 67:76 iz Krasnodara, ali je iskusni Dijamantidis pri vođstvu od 84:77 promašio trojku. Usledila je kontra "lokosa" i pomenuto zakucavanje Rendolfa, koji je tako osujetio potpunu feštu u zelenom delu Atine...

PANATINAIKOS: Gist 16 (6sk, 3as), Vilijams 16, Dijamantidis 15 (5sk, 6as), Kalates 12, Raduljica 8, Pavlović 5, Feldein 5, Hanter 5, Focis 2, Kuzmić.

LOKOMOTIVA: Džening 16, Rendolf 13 (10sk, 3as), Klaver 13 (7sk), Dilejni 11 (4as, 5izg), Drejper 8, Voronov 8, Zubkov 7, Singlton 3.

Unikaha - Crvena zvezda 20.45 (najava)

TABELA: Fenerbahče 10-1, Lokomotiva 7-4, Panatinaikos 7-4, Zvezda 6-4, Efes 4-6, Unikaha 3-7, Darušafaka 3-8, Cedevita 2-8.