Lud, lud "El klasiko"... (VIDEO)

Barselona nakon vođstva od 31:6 došla u situaciju da "čupa" pobedu nad Realom. Uspela je i ima razloga da se nada četvrtfinalu Evrolige.

Barselona - Real 3:0!

Katalonci su nakon dve pobede u gostima nad ljutim rivalom (po jedna u prvenstvu i Top 16 fazi Evrolige) slavili i pred svojim navijačima, tako da tri kola pre kraja imaju dobre izglede da se plasiraju među osam najboljih u Evropi.

Aktuelni šampion, Real Madrid, jedva je prebrodio prvu grupnu fazu, a "pakleno" težak zadatak čeka ga i u narednih dvadesetak dana, kada će gostovati Olimpijakosu i Laboral Kući, pa tek u poslednjem kolu dočekati Himki - možda i u direktnom okršaju za prolaz.

Barselona (skor 6-5) - Real (6-5) 72:65, po četvrtinama 25:4, 15:24, 12:13, 20:14!

Nije trebalo da bude neizvesna utakmica, jer je Barsa uzastopnim trojkama Ribasa na isteku 12. minuta vodila neverovatnim rezultatom 31:6.

Real je u prvoj četvrtini iz igre šutirao 2/18, ali je serijom od 12:0 na kraju druge četvrtine uhvatio priključak, a još jačim naletom od 14:0, krajem treće i početkom četvrte deonice, uspeo i da preokrene na 52:58 (32. minut)!

Tim Pabla Lasa stigao je od "minus 25" do "plus šest", ali je onda stao i Barsa je zahvaljujući čvrstoj odbrani u narednih nekoliko minuta uvela meč u "egal" završnicu.

Igrač odluke bio je Stratos Perperoglu, koji je prvo postigao pet poena zaredom (68:64), pa 20 sekundi pre kraja, pri rezultatu 68:65, iznudio nesportski faul Ljulja. Tome su prethodila dva promašena "penala" Dorsija, ali i ofanzivni skok omalenog Olesona.

BARSELONA: Perperoglu 20 (6sk), Satoranski 17 (3sk, 3as), Doelman 11, Oleson 7 (5sk)...

REAL: Ajon 16 (7sk, 4ukr), Rejes 11 (4sk), Kerol 9, Rodrigez 8 (6as), Ljulj 7 (4as)...

Olimpijakos - Žalgiris 20.45

TABELA: CSKA 8-3, Laboral 7-4, Barselona 6-5, Real 6-5, Himki 5-5, Bamberg 4-6, Olimpijakos 4-6, Žalgiris 2-8.