NLB: Partizan slavio u Podgorici

Košarkaši Partizana upisali su četvrtu pobjedu ove jeseni u NLB ligi, pošto su u neizvjesnom meču kao gosti bili bolji od Budućnosti - 65:59.

NLB: Partizan slavio u Podgorici Izvor: MONDO

Po četvrtinama je bilo 18:15, 17:14, 14:21, 16:9.

Crno-bijeli su ključnu prevagu ostvarili u šutu za tri poena, pogodivši sedam puta iz 12 pokušaja (58 odsto), dok su Podgoričani "pucali ćorcima" van linije od 6,25 metara - 3/22.

Upravo je trojkom Lorensa Robertsa u 39. minutu aktuelni šampion praktično osigurao pobjedu.

Američki krilni centar je (svojim jedinim pogotkom iz igre!) krunisao seriju od 11:1, kojom je Partizan poveo sa 60:55 i onda u penal-završnici, preko Aleksandra Rašića, osvojio nove bodove.

Prije toga su crno-bijeli prošli kroz tešku krizu, jer su između 27. i 35. minuta samo jednom probacili loptu kroz obruč! Učinio je to Dušan Kecman, pogotkom za tri poena, ali je Budućnost u međuvremenu od 43:46 stigla do 54:49.

Bivši igrač Partizana, Čedomir Vitkovac, promašio je trojku za možda i nedostižnih "plus osam", što su na drugoj strani kaznili Vraneš, Mekejleb, Marić i Roberts.

Bo Lester Mekejleb bio je neriješiva enigma za odbranu crnogorskog prvaka, tokom pomenute prelomne serije, ali i većim dijelom utakmice.

Vihorni plejmejker zabilježio je 21 poen, četiri asistencije i pet ukradenih lopti. Samo je još Aleksandar Marić (14 poena, sedam skokova, pet grešaka) imao dvocifren učinak u timu Duška Vujoševića.

Budućnost su predvodili Vladimir Dragićević sa 12 i Nemanja Gordić sa 11 poena.

Partizan se okreće srijedi i "vječitom derbiju" protiv Crvene zvezde, očigledno sa još dosta problema u igri, ali i u pobjedničkom raspoloženju.

Budućnost - Partizan 59:65

TABELA: Cibona 7-0, Zagreb 6-1, Olimpija 5-2, Partizan (-1) 4-2, Zadar 4-3, Budućnost 3-4, Hemofarm 3-4, Široki 3-4, Cedevita 3-4, Radnički 3-4, FMP (-1) 2-4, Crvena zvezda 2-5, Helios 2-5, Bosna 1-6.