LIGA 12: Igokea protutnjala Zenicom

Košarkaši Igokee nanijeli su prvi domaći poraz Čeliku, a drugi ukupno, te poslije šestog kola, osamili se na vrhu tabele Premijer lige BiH.

LIGA 12: Igokea protutnjala Zenicom Izvor: MONDO

Aleksandrovčani su u gostima kod vrlo ozbiljnog rivala, koji je u prethodnih pet mečeva imao identičan skor (četiri pobjede i jedan poraz), rutinski stigao do četvrte uzastopne pobjede.

Ekipa iz dvorane Nenad Baštinac je dosad poražena samo od ekipe Zrinjskog u Mostaru rezultatom 79:77.

Pobjedu u šestom kolu Lige 12, upisao je banjalučki Borac Nektar, koji je savladao Slaviju (71:67) u vrlo neizvjesnoj utakmici.

Iako teren u Mrkonjić Gradu važi za jedan od onih vrućih, košarkaši Hercegovca ohladili su Mladost (90:88).

Bilećanima je sve polazilo za rukom, a domaćini nisu mogli da zaustave raspoložene Vranješa i Simonovića. Uz sve ostalo košarkaši Hercegovca posebno su bili precizni izvan linije 6,25 metara i ubacili su 11 trojki i zasluženo stigli do trijumfa.

Do veoma važne pobjede stigla je Sloboda koja je na svom parketu savladala Zrinjski rezultatom 78:63. Domaći su do značajnije prednosti došli već u prvom poluvremenu a u nastavku su čak uspjeli da dodatno uvećaju prednost prvenstveno zahvaljujući Tanasiloviću i Hrnčiću.

Vrlo uzbudljivo je bilo u Foči, gdje je domaća Sutjeska sa tijesnih 66:61 savladala Leotar, a slično je bilo i u hercegovačkom derbiju gdje su Grude na svom terenu slavile nad Čapljinom sa 97:93.

Derbi kola igra se u nedelju uveče u Zenici, gdje se sastaju Čelik i Igokea, vodeće ekipe šampionata BiH.