NLB: Crna serija Bosne

Bosna i poslije devetog kola NLB lige ostala na samo jednoj pobjedi u regionalnom takmičenju. Hemofarm slomio "studente" u trećoj četvrtini.

NLB: Crna serija Bosne Izvor: MONDO

Košarkaši Bosne nastavili su seriju poraza u NLB ligi. U prvom meču devetog kola "studenti" su u Sarajevu poraženi od Hemofarma rezultatom 82:72 (18:16, 19:23, 6:26, 29:17).

Hemofarm je do trećeg uzastopnog trijumfa u regionalnom takmičenju stigao zahvaljujući odličnoj odbrani u trećoj četvrtini, u kojoj je vicešampionu BiH "dozvolio" samo šest poena.

Ipak, kad se činilo da će gosti iz Vršca rutinski odraditi posao u posljednjem kvartalu, "studenti" su smanjili razliku na 10 poena, u jednom trenutku čak na minus sedam, ali više od časnog poraza nisu mogli.

Ekipa Stevana Karadžića poslije devet utakmica ima skor od po četiri pobjede i poraza i meč manje protiv Zadra (26. januar), koji je odgođen zbog žalosti nakon smrti patrijarha Pavla.

Sa druge strane, Sarajlije su prikucane za dno tabele sa samo jednim trijumfom (protiv Radničkog) i čak osam poraza.

Kod Bosne, bolji od ostalih bili su Bajić sa 16 i Kouplend sa poenom manje, dok su najefikasniji u taboru Vrščana bili Stivenson sa 17, Stevan Marković sa 16 i Jagodnik sa košem manje.

Zagreb - Partizan (20.00)

TABELA: Cibona 8-0, Olimpija 6-2, Zagreb 6-2, Zadar 4-3, Partizan 4-3, Široki 4-4, Hemofarm 4-4, FMP Železnik 3-4, Budućnost 3-5, Crvena zvezda 3-5, Cedevita 3-5, Helios 3-5, Radnički 3-5, Bosna 1-8.