NBA: Krstić svirao džez, sjajni Radmanović

Srbin sa Oklahomom slavio u Solt Lejk Sitiju. Radmanović odličan u senzaciji u Dalasu. Brajant vodio Lejkerse do 11. pobjede.

NBA: Krstić svirao džez, sjajni Radmanović Izvor: MONDO

Oklahoma je dospjela do sedmog mjesta Zapada poslije osme pobjede u sezoni (uz sedam poraza). "Munje" su sijevnule u Solt Lejk Sitiju – 104:94.

Time su Jutu "spustile" na 50 odsto uspješnosti (7-7) i preskočile je na tabeli.

Nenad Krstić je uspjehu doprinio sa osam poena i šest skokova za 25 minuta. Najbolji je ponovo bio Kevin Durant - 26 poena.

Vladimir Radmanović je sa Ratnicima napravio senzaciju u Dalasu (111:103), jer je Golden Stejt sa samo šestoricom raspoloživih igrača prekinuo niz domaćina od pet uzastopnih pobjeda. Srbin je dao 14 poena i imao 12 skokova za 48 minuta.

Vašington je do četvrte pobjede stigao minimalnim rezultatom (108:107), ali nije bilo slavlja u glavnom gradu poslije uspjeha protiv Filadelfije, jer je u 85. godini preminuo vlasnik kluba, Ejb Polin.

Kobi Brajant je ponovo bio kreator pobjede Lejkersa (34 poena), koji su kod kuće savladali Njujork – 100:90. Tako se aktuelni šampion izjednačio po učinku (11-3) sa najboljim timovima lige, Orlandom, Atlantom (Istok) i Finiksom (Zapad).