EL: Dva lica Panatinaikosa, slom Cibone

"Zeleni" zatrpali koš Oldenburga u drugom poluvremenu. Olimpija impresivna protiv Lotomatike, Cibona protiv Asvela poklekla u finišu.

EL: Dva lica Panatinaikosa, slom Cibone  Izvor: MONDO

Evropski šampion Panatinaikos testirao je u prvom poluvremenu živce trenera Željka Obradovića, a onda poput buldožera pregazio njemački Oldenburg - 96:63.

PAO je na odmor otišao sa šest poena zaostatka, da bi u druge dve četvrtine ubacio po 30 poena i dobio poluvrijeme sa nevjerovatnih 60:21!

Briljirao je Majk Batist sa 24 koša, Nikola Peković je poslije preležanog svinjskog gripa upisao deset poena, dok je Milenko Tepić za 17 minuta imao pet poena i tri skoka.

Kod gostiju se istakao bivši igrač banjalučkog Borac Nektara Marko Šćekić sa devet poena, čak 14 skokova i tri "krađe".

Panatinaikos, Himki i Real Madrid već sada su gotovo sigurni učesnici Top 16 faze, dok će se Armani Džins, Prokom i Oldenburg boriti za četvrtu poziciju u grupi D.

Od srijede se svi timovi Jadranske lige mogu pohvaliti po jednom pobjedom u elitnom takmičenju. Posljednja se "upisala" Olimpija, ali na koji način i protiv koga!

Čak i bez najboljeg strijelca Evrolige, Amerikanca Meta Volša, Ljubljančani su deklasirali Lotomatiku - 87:70.

Odluka je pala već u drugoj četvrtini, koju su izabranici Jurija Zdovca dobili sa 25:7 i poslije 20 minuta igre stekli isto toliko poena prednosti (48:28).

Blistao je Sani Bećirović sa 24 poena, pet skokova i šest asistencija. Nemanja Aleksandrov je za 14 minuta postigao šest poena, uhvatio tri i blokirao jednu loptu.

Na pragu druge pobjede nalazila se Cibona, koja je na gostovanje Asvelu otišla bez plejmejkera Antonija Grejvsa (stupio u štrajk zbog neisplaćene zarade).

Zagrepčani su vodili 39 i po minuta, u posljednju četvrtinu ušli su u dominantnom položaju (15 poena viška - 58:43), ali je Asvel iskoristio mali fond kvalitetnih igrača u protivničkom sastavu i najviše zahvaljujući plejmejkeru Bobiju Diksonu slavio rezultatom 71:68.

Montepaski - Barselona (četvrtak)

TABELA: Montepaski 4-0, Barselona 4-0, Fenerbahče 3-2, Žalgiris 1-4, Asvel 1-4, Cibona 1-4.

Grupa B (četvrtak)

Efes Pilsen - Orlean
Unikaha - Lijetuvos Ritas
Partizan - Olimpijakos

TABELA: Unikaha 4-0, Olimpijakos 3-1, Lijetuvos 3-1, Efes 1-3, Partizan 1-3, Orlean 0-4.

Grupa C

Olimpija - Lotomatika 87:70
/Bećirović 24p, 5sk, 6as - Vinston 18p/

Makabi - Marusi (četvrtak)
Kaha Laboral - CSKA (četvrtak)

TABELA: Makabi 3-1, Kaha Laboral 3-1, Lotomatika 3-2, CSKA 2-2, Marusi 1-3, Olimpija 1-4.

Grupa D

Himki - Prokom 89:67
/Lengford 20p, 5sk, 9as - Sou 18p/

Panatinaikos - Oldenburg 96:63
/Batist 25p, 6sk - Bejli 12p/

Real Madrid - Armani Džins (četvrtak)

TABELA: Panatinaikos 4-1, Himki 4-1, Real 3-1, Armani Džins 1-3, Prokom 1-4, Oldenburg 1-4.