Lav za "metlu" Klivlenda, stop Spursima

Kavalirsi u finalu Istoka bez izgubljene utakmice, na Zapadu Oklahoma - San Antonio 2:2.

Klivlend Kavalirsi "gaze" ka drugom uzastopnom plasmanu u finale plej-ofa.

Do povratka u direktne borbe za titulu predstoji im još odbrana trona u Istočnoj konferenciji, a sa kakvim autoritetom su eliminisali Detroit (4:0), pa Atlantu (4:0), teško je pretpostaviti da će im Toronto ili Majami (trenutno 2:1) biti dostojan rival.

Kavsi su, kao i 2015, "pometlali" Atlanta Hokse, koji su pred svojim navijačima učinili sve da ostvare makar počasnu pobedu, ali isprečili su se Kevin Lav (27 poena i 13 skokova, šut za tri 8/15) i Lebron Džejms (21p, 10sk, 9as) - 99:100.

Hoksi su imali napad za pobedu, ali se spetljao do tada odlični reprezentativac Nemačke Denis Šruder, koga su udvojili Džejms i Tristan Tompson i dve sekunde pre kraja iznudili podbacivanje.

Atlanta ni ovog puta nije imala rešenje za napad Klivlenda i posle prosečno 20,3 trojke u prva tri meča, primila je 16 trojki iz 37 pokušaja.

Atlanta - Klivlend 99:100 (0:4)

Na Zapadu je Oklahoma morala da pobedi San Antonio kako ne bi putovala za Teksas leđima pribijena uza zid.

Kevin Durent sa 41 poenom (izjednačen rekord karijere, što se tiče plej-ofa) se postarao da tako i bude.

Sjajni strelac je u poslednjoj četvrtini (34:16) sa 17 poena nadmašio kompletan tim Spursa i bio najzaslužniji za preokret na 111:97 (poluvreme 45:53).

Rezultat u toj seriji je 2:2 i sada praktično počinje nova mini-serija, na dve dobijene utakmice.

Oklahoma - San Antonio 2:2

U noći između ponedeljka i utorka prvo se sastaju Majami - Toronto, pa Portland - Golden Stejt, a domaćini će u oba slučaja pokušati da izjednače na 2:2.