NLB: Bruka "studenata", pobjeda Širokog!

Košarkaši Bosne doživjeli su rekordan poraz u istoriji u Zadru (104:54), a obraz BiH spasio Široki protiv Radničkog (96:83) u 10. kolu NLB lige.

NLB: Bruka "studenata", pobjeda Širokog! Izvor: MONDO

Od samog početka Zadrani su krenuli da rešetaju koš Sarajlija, pa je na isteku prve četvrtine razlika iznosila "minus devet" (22:13).

U nastavku meča, "studenti" su bili još gori, pa je prednost Zadra narasla na 20 poena na kraju prvog poluvremena (54:24).

Izabranici Vlade Vukoičića posrnuli su i u trećem kvartalu, vidno psihički uništeni, pa je prednost hrvatskog tima skočila na "plus 32" (72:40), da bi posljednjih deset minuta, odigrali još gore, ako je to bilo uopšte moguće.

Posljednja četvrtina, ali i cijela utakmica biće crnim slovima zapisana u istoriju vicešampiona BiH, koji je pretrpio jedan od najtežih poraza u istoriji nekadašnjeg prvaka Evrope!

Jure Skifić sa 15 i Hrvoje Perić sa 12 poena i šest skokova predvodili su tim Zmage Sagadina do nove pobjede, a solidan učinak imali su i Rok Stipčević sa 13, Plejsted sa 11 i Ivan Batur sa košem manje.

Kod Bosne bolji od ostalih bili su Feliks Kojadinović sa 13 pogodaka i Seid Hajrić sa 12.

U redovima "studenata" nije bilo kapitena Suada Šehovića, iako je bio upisan u zvaničan zapisnik, a takođe Vukoičić nije mogao da računa na Emira Zimića.

Ekipa Bosne se nalazi čvrsto prikovana za dno tabele sa omjerom od devet poraza i samo jednog trijumfa.

ŠIROKI SPASIO OBRAZ BiH

Košarkaši Širokog donekle su spasio obraz košarke u BiH, pobijedivši na Pecari ekipu Radničkog iz Kragujevca (96:83).

U tvrdoj i uzbudljivoj utakmici, izabranici Hrvoja Vlašića su žilave Kragujevčane slomili u trećoj četvrtini kada su stekli sedam poena viška 67:60, da bi u posljednjem kvartalu uspjeli još da povećaju prednost na plus 13.

Najbolji u redovima Širokobriježana, koji su upisali peti trijumf u regionalnom takmičenju, bili su Čester Mejson i Siniša Štemberger sa po 21 poenom, Hrvoje Puljko je dodao 13, a Ivan Grgat koš manje.

Kod Radničkog bolji od ostalih bio je Dragan Milosavljević sa 20 pogodaka.

Nakon 10 odigranih kola Široki zauzima šestu poziciju sa po pet pobjeda i poraza.

Ostale rezultate 10. kola regionalnog takmičenja i tabelu pročitajte OVDJE.