EL: Partizan kažnjen sa 15.000 evra

Partizan mora da plati 15.000 evra, odlučila je Disciplinska komisija Evrolige.

EL: Partizan kažnjen sa 15.000 evra  Izvor: MONDO

Šampion Srbije kažnjen je zbog incidenata, koji su njegovi navijači pravili minulog četvrtka tokom utakmice 5. kola Grupe protiv Olimpijakosa (86:80) u Pioniru.

Sudije su u izvještaju navele čak sedam nepravilnosti:

1. Navijači su dvadesetak minuta prije početka utakmice na teren ubacili papirne rolne, nekoliko novčića i olovaka,

2. Početak utakmice je bio odložen zbog papirnih rolni koje su u tom trenutku bile na terenu,

3. Tokom čitave utakmice navijači su nastavili sa ubacivanjem rolni, papirnih loptica, novčića i upaljača na teren,

4. Na devet sekundi do kraja treće četvrtine navijači su ubacili dosta papirnih rolni, a i trener domaće ekipe je zamolio navijače da prestanu sa ubacivanjem istih,

5. Na tri minuta i 11 sekundi do kraja četvrte četvrtine jedna papirna loptica je pogodina igrača Olimpijakosa (br. 10 – Halperin) u lice tokom izvođenja slobodnih bacanja, pa je bacanje moralo biti ponovljeno,

6. Na samo 0,6 sekundi do kraja utakmice navijači su ponovo ubacili mnogo papirnih rolni na teren,

7. Kada su sudije na poluvremenu odlazile u svlačionicu navijači su bacali rolne na njih i pljuvali su ih. Jedna papirna rolna pogodila je sudiju Bahara.

Crno-bijeli su i opomenuti i u slučaju da se incidenti ponovo, biće kažnjeni igranjem pred praznim tribinama Pionira.