EK: Zvezda (opet) osvojila Trevizo!

Crveno-bijeli savladali domaći Beneton (78:71) i ostali sami na prvom mjestu F grupe Evrokupa! Elmedin Kikanović blistao u finišu utakmice.

EK: Zvezda (opet) osvojila Trevizo! Izvor: MONDO

Ima nešto u dvorani Palaverde što izuzetno prija košarkašima Crvene zvezde...

Crveno-bijeli su u utorak savladali domaći Beneton - 78:71 (23:14, 17:24, 17:20, 21:13) i izdvojili se na čelu F grupe Evrokupa!

Zvezda ima skor 2-0, slijede francuski Šole i Beneton sa po 1-1, dok je Dinamo na začelju sa dva poraza.

Šole je u Moskvi iznenadio Ruse, dobivši sa 72:64, a narednog utorka gostovaće u Pioniru.

Zvezda je pijre dve sezone prošla u osminu finala ULEB kupa dvostrukom pobjedom nad Benetonom - sada već može da se pohvali lijepom tradicijom u susretima sa klubom velikog renomea u Evropi.

Iz ekipe koja je februara 2008. slavila u Trevizu, ostali su kapiten Tadija Dragićević, Boris Bakić i Elmedin Kikanović, koji je sa devet vezanih poena bio čovjek odluke u finišu.

Dragićević je trojkom u 36. minutu doneo crveno-belima vođstvo od 68:67, da bi do 77:71 poentirao samo Kikanović! Vuk Radivojević zaključio je odlično veče jednim pogotkom sa linije slobodnih bacanja.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine zabilježio je 21 poen (šut iz igre 8/13), pet skokova i tri ukradene lopte, a Radivojević samo šest poena - ali uz osam asistencija, sedam skokova i četiri "krađe"!

Marko Kešelj takođe je bio izvanredan sa 18 poena (šut za trojku 4/6), Dragićević je dao 14 poena (i izgubio sedam lopti), Bugarin Filip Videnov stao je na 11.

Kako se igralo u prvih pet minuta, izgledalo je da će Beograđani do nogu potući Beneton. Domaći kao da su se utrkivali ko će prije da izgubi loptu, a crveno-bijeli kažnjavali svaku njihovu grešku.

Na semaforu nevjerovatnih 1:15, ali situacija se ubrzo stabilizovala. Četvrtina je završena rezultatom 14:23, a Beneton serijom od 9:0 izjednačio već u 12. minutu. Ubrzo je Davor Kus trojkom donio prvo vođstvo "ujedinjenim bojama" - 26:25.

Od tog trenutka nikome nije pošlo za rukom da stekne osjetniju prednost.

Do Kikanovićeve serije u posljednjim minutima, igralo se takoreći "koš za koš", pa je Beneton vodio najviše sa četiri, a Zvezda sa tri poena razlike!

Crveno-bijeli su na putu do šeste uzastopne pobjede u NLB ligi i Evrokupu pogodili deset trojki iz 22 pokušaja.

Imali su dvostruko više asistencija (15:7), dok su igrači italijanskog tima realizovali samo 59 odsto slobodnih bacanja. U izgubljenim loptama bilo je 21:20 za Beneton.

Najefikasniji kod domaćina bili su Geri Nil sa 22 i Kus sa 16 poena. Taj tim je u posljednjem kolu kvalifikacija za Evroligu izgubio od Orleana.