NLB: Pavković "ugasio" Zvezdu, pobjeda šampiona

Pobjeda Partizana u Kragujevcu, Hemofarm porazio Zvezdu u Beogradu, uz 27 poena Miljana Pavkovića.

NLB: Pavković "ugasio" Zvezdu, pobjeda šampiona  Izvor: MONDO

Šampion Srbije i regiona, beogradski Partizan pobijedio je Radnički u Kragujevcu, a Hemofarm je prekinuo uspješnu seriju Crvene zvezde, porazivši je u derbiju 11. kola NLB Lige 88:86 u Beogradu.

Plejmejker Hemofarma Miljan Pavković sa 27 poena bio je ključni igrač u pobjedi Vrščana u hali "Pionir".

Pavković je izluđivao igrače i navijače Zvezde u prvom poluvremenu, kada je postigao 17 poena, a dobru igru nastavio je i u drugom dijelu. Ipak, u izgradnji važne pobjede Hemofarma ravnopravno su učestvovali i Stefan Marković koji je postigao 18 poena (većinu u drugom dijelu) i Milan Mačvan, koji je uprkos vrijeđanju sa tribina, postigao 15 poena.

Očekivano izjednačen i neizvjestan meč odigrali su Zvezda i Hemofarm pred oko 2.500 gledalaca u "Pioniru". Prvo poluvrijeme završeno je vođstvom Hemofarma od 43:41, a početkom treće četvrtine trojkama Marka Kešelja i Filipa Videnova crveno-bijeli prave najveću prednost u dotadašnjem dijelu meča - 57:50, potom i 61:54.

Hemofarm nije gubio glavu. Ponovo se razigrao Pavković, ali i reprezentativacStefan Marković, koji je u posljednjim sekundama treće četvrtine pogodio trojku sa osam metara i smanjio vođstvo Zvezde na 65:61. Bio je to jedan od ključnih momenata derbija NLB Lige.

Zvezda otvara posljednji dio meča koševima Tadije Dragićevića, ali sudije mu potom dosuđuju tehničku grešku zbog prigovora i Hemofarm se brzo vraća u igru - 67:67.

Od tog trenutka gosti su bili u stalnom vođstvu, a kuriozitet je da su igrači Zvezde u posljednjoj dionoci koševe postigali uglavnom sa linije slobodnih bacanja.

Meč je ušao u penal-završnicu u kojoj su igrači obe ekipe dobro gađali, ali uspiješnije Vrščani.

Zvezda je imala priliku da izjednači ili čak pobijedi u posljednjim sekundama. Prethodno je Goran Jagodnik pogodio samo jedan od dva penala i bilo je 88:86. Tadija Dragićević potom nerezonski šutira sa osam metara i Hemofarm je odnio bodove.

Parni valjak ne posustaje

Šampion Srbije i regiona, beogradski Partizan zabilježio je šestu pobjedu u NLB Ligi.

Na vrućem gostovanju u Kragujevcu, crno-bijeli su dobili Radnički 73:67 (41:38).

Ekipa Miroslava Mute Nikolića igrala je vrlo borbeno, kao što je i najavila i rezultat je tokom cijelog meča bio izjednačen.

Radnički je vodio 33:27, potom su crno-bijeli na odmor otišli sa tri poena prednosti, a u posljednju četvrtinu Kragujevčani su ušli sa viškom od dva poena - 56:54.

Šampion, međutim, nije dozvolio iznenađenje, uspio je da preokrene rezultat i na dva minuta prije kraja imao je prednost 71:63, da bi na kraju slavio 73:67.

Skor Partizana sada je šest pobjeda i četiri poraza (uz meč manje), a Radnički ima četiri pobjede i sedam poraza.