NLB: Olimpija jaka za Cibonu

Olimpija je pobijedila Cibonu u posljednjem meču 11. kola NLB lige i stigla do drugog mjesta - 71:63 (19:18, 19:14, 22:16, 11:15).

NLB: Olimpija jaka za Cibonu Izvor: MONDO

Ljubljančani su na poluvrijeme otišli sa prednošću od šest poena (38:32), a meč su prelomili u trećoj četvrtini kada su imali najveće vođstvo - 64:50 (33. minut).

Sve što su Zagrepčani uspjeli da urade je da zaprijete u finišu kada su prišli na "minus četiri" (63:67) u 39. minutu, ali je domaćin i taj napad odbio i nije primio nijedan koš do kraja.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Sani Bećirović sa 12 poena, dok je Vladimir Golubović dodao 11, uz devet skokova, a Nemanja Aleksandar 10. Kod Cibone najefikasniji je bio Marko Tomas sa 17, Lukša Andrić je dao 14 i uhvatio devet lopti...

Tako je Olimpija nanijela drugi poraz Ciboni u sezoni (prva je to učinila Crvena zvezda) i izjednačila se po učinku (8 pobjeda/3 poraza) sa Zagrebom, ali ekipa iz Ljubljane ima bolji koš količnik.