Zvezda pregazila Šole u finišu

Košarkaši Crvene zvezde u subotu su doživjeli kraj trijumfalnog niza u NLB ligi, ali u Evrokupu se i dalje sve odvija po idealnom scenariju.

Zvezda pregazila Šole u finišu  Izvor: MONDO

Izabranici Ace Petrovića popravili su skor na 3-0, pošto su pred 3.500 gledalaca u hali Pionir savladali Šole rezultatom 82:66 (22:25, 13:13, 26:14, 21:14).

POGLEDAJTE FOTO GALERIJU

Gosti su do 28. minuta bili nešto uvjerljiviji u rezultatskoj "klackalici", a onda je Zvezda serijom od 13:2 do kraja četvrtine preuzela stvari u svoje ruke.

Vladimir Štimac blistao je u tim trenucima sa osam poena, Tadija Dragićević ubacio je trojku, a odlični Vuk Radivojević uz zvuk sirene "položio" loptu u koš za 61:52.

Šole se trgnuo i serijom od 8:0 za minut i 40 sekundi vratio neizvjesnost (61:60), međutim, crveno-bijeli nisu dozvolili još jedan preokret. Poentirao je Štimac, Boris Bakić se nadovezao pogotkom van linije od 6,25 metara (66:60) i do kraja je Zvezdina prednost samo rasla.

Ključ uspjeha u drugom poluvremenu bilo je zaustavljanje ofanzivnog skoka Šolea. Poslije osam u prvih 20 minuta, imali su samo tri u nastavku.

Uz to, domaćin je znatno bolje šutirao trojke - 6/19, a gosti 2/13.

Štimac i Dragićević postigli su po 18 poena, a Radivojević i Kikanović po 12. Štimac je dodao sedam skokova, a Radivojević po četiri skoka, asistencije, ali i izgubljene lopte.

U poraženom timu najefikasniji je bio Fabien Kozer sa 14 poena, od toga deset u prvoj četvrtini. Mikael Želabal, nekadašnji član Real Madrida i Sijetl Supersoniksa, zaustavio se na 12 pogodaka.