EL: Orlean ispustio prvu pobjedu

Francuski Orlean namučio kao gost Lijetuvas Ritas, Panatinaikos izbjegao poraz u Rusiji, Prokom jak za Real...

EL: Orlean ispustio prvu pobjedu Izvor: MONDO

Činilo se da će Lijetuvas Ritas imati lak posao protiv Orleana, jedine evroligaške ekipe koja još uvijek nije osjetila slast pobjede. Tako je ostalo i nakon sedmog kola, ali su Francuzi prilično namučili favorita...

Lijetuvas je pobijedio sa 77:72, ali su za četvrtu pobjedu strijepili do samog kraja. Orlean je odlično otvorio četvrtu dionicu, napravio seriju 7:0 i preokrenuo rezultat 65:61.

Neriješeno je bilo sve do tri minuta prije kraja kada su Litvanci uspjeli da naprave razliku i obezbijede četvrtu pobjedu.

Bojan Popović zabilježio je šest poena i sedam asistencija, dok je Milko Bjelica meč završio sa 14 poena.

U preostale dvije utakmice grupe B, koje se igraju u četvrtak, Partizan u Pioniru dočekuje Efes (20.45h), dok Olipijakos u Pireju igra protiv Unikahe.

U A grupi Asvel je u Istanbulu bio bolji od Fenerbahčea - 68:61. Turci su propustili priliku da se odvoje od konkurenata na tabeli i obezbijede plasman među 16 najboljih ekipa u Evropi.

Olimpija je sve dalje od druge faze. U derbiju začelja grupe C, Marusi je u Atini lako izašao na kraj sa Slovencima (74:62)

Utakmica između Himkija i Panatinaikosa pripala je aktuelnom šampionu Evrope i to nakon produžetka - 87:82.

Nalazili su se Grci u predgrađu Moskve na ivici poraza, imali minus od sedam poena u posljednjem minutu regularnog dijela, ali su na kraju ipak izborili produžetak u kojem su veoma brzo otklonili sve dileme.

Himki je imao "plus" dva i slobodna bacanja, od kojih je Raul Lopez iskoristio jedno - 73:70. "Zeleni" su morali da za devet sekundi, koliko je ostalo do kraja, organizuju napad i pogode za tri poena.

Junaci su Vasilis Spanulis i Antonis Focis. Plejmejker Panatinaikosa pronašao dobitnu kombinaciju. Kada se već činilo da Pao neće uspjeti ništa da uradi, Spanulis je dvije sekunde prije kraja na polovini terena izborio faul.

Bio je siguran sa linije slobodnih bacanja u prvom pokušaju, a onda je uslijedio namjeran promašaj. Lopta se odbila do igrača pod košem, od kojih niko nije uspio da je prihvati, ali je zato Focis, u drugom pokušaju uz zvuk sirene, "ošamario" loptu, koja se uz dosta sreće od table odbila kroz obruč - 73:73.

Poslije ispuštene prilike Himki se više nije "vraćao u život", dok su Grci produžetak lako prveli kraju za prvo mjesto u grupi i šestu pobjedu u Evroligi.

Milenko Tepić igrao je 17 minuta, ali se nije upisao u strijelce.

Za najveće iznenađenje pobrinuli su se košarkaši Prokoma, nanijevši tek drugi poraz Real Madridu u Evroligi (82:76).

Novica Veličković zabilježio je po jedan poen, asistenciju i skok za 17 minuta na parketu.

Žalgiris - Montepaski

TABELA: Barselona 6-0, Montepaski 5-1, Fenerbahče 3-4, Asvel 3-4, Žalgiris 1-5, Cibona 1-5

Olimpijakos - Unikaha

TABELA: Unikaha 5-1, Olimpijakos 4-2, Efes 3-3, Lijetuvas 4-3, Partizan 3-3, Orlean 0-7

Lotomatika - CSKA

TABELA: Makabi 5-1, Kaha 4-2, CSKA 4-2, Lotomatika 3-3, Olimpija 1-5, Marusi 1-5

Milano - Bešiktaš

TABELA: PAO 6-1, Real Madrid 5-2, Himki 4-3, Prokom 3-4, Milano 1-5, Bešiktaš 1-5.