LIGA 12: Igokea uzela skalp i Slaviji

Igokea je pobjedom nad Slavijom, 68:79 u Istočnom Sarajevu dodatno učvrstila lidersku poziciju poslije 10. kola "Lige 12".

LIGA 12: Igokea uzela skalp i Slaviji Izvor: MONDO

Od samog početka Igokea je krenula agresivno i stekla prednost u prvoj četvrtini koju je do kraja prvog poluvremena povećala na 12 poena (43:31).

Domaćin je tek u četvrtoj četvrtini uspio da zaprijeti gostima i Aleksandrovca smanjivši na pet poena razlike, prvenstveno zahvaljujući Prekoviću, ali su košarkaši Igokee ipak uspjeli da privedu meč kraju i dođu do saluženog trijumfa.

Najzaslužniji za deveti trijumf Igokee ove sezone bio je Janjušević sa 19 poena, ali najefikasniji na meču ipak je bio Miroslav Čubrilo iz poražene ekipe koji je ubacio 28 poena.

Gostujuću pobjedu ostvarila je i Sloboda protiv Čelika u Zenici. Nakon 40 minuta na semaforu je stajalo je 76:76, ali su Tuzlaci u produžetku došli do trijumfa 96:84.

Meč između Mladosti i Sutjeske koji se trebao igrati je odgođen a ostali mečevi 10. kola igraju se u nedjelju.