NBA: Juta prekinula seriju Lejkersa

Juta prekinula seriju "jezeraša" od 11 pobjeda, Radmanović ponovo starter, Saša Pavlović nezapažen u još jednom porazu Minesote.

NBA: Juta prekinula seriju Lejkersa Izvor: MONDO

Ni povreda prsta desne ruke (polomljen kažiprst) nije odvojila Kobi Brajanta od parketa. Najbolji igrač Lejkersa samo dan pošto je doživio neugodnu povredu bio je ponovo u sastavu svoje ekipe, ali su "jezeraši" nakon 11 vezanih pobjeda doživjeli poraz.

Bolja je bila Juta (102:94). Brajant je meč završio sa 16 poena, isto koliko su postigli Ron Artest i Pau Gasol, s tim što je Španac imao čak 20 uhvaćenih lopti i pet asistencija.

Juta je do 14 pobjede u sezoni stigla zahvaljujući Deronu Vilijamsu, koji je pored toga što je bio najefikasniji igrač na utakmici (21 poen) podijelio najviše lopti (11 asistencija).

Vladimir Radmanović ponovo je bio u prvoj petorci Golden Stejta, koji je novi 16. poraz doživio od Detroita. Srpski košarkaš igrao je 32 minuta, postigao sedam poena i imao pet skokova.

Minesota reda poraze, a 21. u sezoni, došao je na gostovanju protiv Sakramenta (120:100). Saša Pavlović igrao je nešto više od 11 minuta i za to vrijeme uspio je da se upiše u strijelce (2 poena) i uhvati dve lopte.

Milvoki i Portland igrali su dva produžetka, a pobjeda je na kraju pripala Baksima (108:101). Endrju Bogut je za pobednički tim postigao 27 poena, dok je sa druge strane Lamarkus Oldridž stao na 31 poen i 11 sokova.

Dodatno vrijeme bilo je potrebno i u Dalasu. Meveriksi su u neizvjesnoj završnici uspjeli da pobijede Šarlot sa 98:97. Nemac Dirk Novicki postigao je 36 poena, dok je Džerald Volas pored 23 poena imao i 16 skokova.