Unikaha pokorila Istanbul, a Real Atinu

Rezultati utakmica B grupe Evrolige nastavljaju da idu na ruku košarkašima Partizana. Efes sve dalje od plasmana u Top 16.

Unikaha pokorila Istanbul, a Real Atinu Izvor: MONDO

Poslije Lijetuvos Ritasa, Efes Pilsen je u okviru osmog kola takođe poražen na svom parketu, što ga je ostavilo na petom mjestu u grupi, sa skorom 3-5.

Omar Kuk je jednim pogođenim penalom donio Unikahi vođstvo od 79:76, a zatim pametno faulirao Igora Rakočevića.

Srpski internacionalac realizovao je prvo slobodno bacanje za konačnih 79:77, namjerno promašio drugo, ali njegov očajnički pokušaj nije urodio plodom, jer je loptu uhvatio Karlos Himenez.

Unikaha je sredinom treće četvrtine vodila i sa 13 poena razlike (45:58), ali je Efes u 33. minutu izjednačio - 60:60.

Gosti su ponovo došli do prednosti, činilo se da su trojkama Džoela Frilenda (66:73) i Jorgosa Printezisa (70:76) osigurali bodove, međutim, Rakočević i drugovi su ih dobro preznojili u posljednjem minutu.

Olimpijakos i Unikaha će se u preostala dva kola boriti za prvo mjesto u grupi, dok su Partizan i Lijetuvos Ritas sada znatno bliži plasmanu u Top 16 fazu od Efesa.

Real je u derbiju D grupe deklasirao Panatinaikos, mada se to ne vidi po rezultatu - 67:76.

Španski tim je od prvog minuta uzeo stvari u svoje ruke, a domaćin zapao u nervozu, pa je poslije tehničke greške Željku Obradoviću i nesportskog prekršaja Vasilisa Spanulisa na semaforu stajalo neočekivanih 6:22 (8. minut).

Real je nastavio u istom stilu, pa je početkom posljednje dionice imao i "plus 21". Timovi su sada izjednačeni sa skorom 6-2, ali "kraljevi" imaju 2:0 u međusobnim susretima.

Krilni centar Reala Novica Veličković (11p, 4sk, 2as, 2ukr za 30 minuta) tako se opet radovao u okršaju sa nekadašnjim saigračima Nikolom Pekovićem (10p) i Milenkom Tepićem (2p, 3sk, 2izg za 16 minuta).

Izveštaje sa utakmica odigranih u srijedu pročitajte OVDE.

REZULTATI OSMOG KOLA

Grupa A

Barselona - Žalgiris

TABELA: Barselona 7-0, Montepaski 7-1, Asvel 3-5, Fenerbahče 3-5, Cibona 2-6, Žalgiris 1-6.

Grupa B

Efes - Unikaha 77:79
/Rakočević 21p, 4sk - Printezis 15p, 5sk/

Orlean - Partizan

TABELA: Olimpijakos 6-2, Unikaha 6-2, Partizan 4-3, Lijetuvos 4-4, Efes 3-5, Orlean 0-7.

Grupa C

CSKA - Makabi 77:72
/Kaun 21p, 5sk - Viznevski 16p, 9sk/

TABELA: Kaha Laboral 6-2, CSKA 6-2, Makabi 5-3, Marusi 3-5, Lotomatika 3-5, Olimpija 1-7.

Grupa D

Panatinaikos - Real Madrid 67:76
/Fotsis 9p, 10sk - Bulok 15p/

Armani Džins - Prokom

TABELA: Real 6-2, Panatinaikos 6-2, Himki 5-3, Prokom 3-4, Armani Džins 2-5, Oldenburg 1-7.