Proradio Tompson, Ameri na 5-0

Francuzi izgubili od SAD sa samo tri poena razlike, ali utakmica nije bila tako neizvesna...

Reprezentacija SAD nastavila je seriju pobeda započetu u meču za treće mesto na Mundobasketu u Japanu 2006!

Savladavši Francusku rezultatom 100:97 (30:24, 25:22, 26:23, 19:28), izabrani asovi NBA lige obezbedili su prvo mesto u A grupi sa skorom 5-0.

Australija (3-1) će biti druga, bez obzira na ishod utakmice protiv Venecuele, a "trikolori" (3-2) treći.

Bek Golden Stejt Voriorsa Klej Tompson u prva četiri kola je postizao prosečno 2,8 poena uz neverovatno loš šut iz igre (15 odsto), ali je u nedelju uhvatio željeni ritam i sa 30 poena (trojke 7/13) bio daleko najefikasniji akter utakmice.

Kevin Durent postigao je 17, a Kajri Irving i Karmelo Entoni po 10 poena.

Amerikanci su vodili sve vreme, osim u delu prve četvrtine, najviše sa 78:62 u 28. minutu.

Francuzi su u 34. minutu prišli na 83:79, minut i po pre kraja SAD su opet imale dvocifrenu prednost (100:90), da bi do kraja, njima već svojstvenim opuštanjem, dozvolili protivniku da serijom od 7:0 stvori iluziju drame, onima koji će se u izveštajima medija zadovoljiti informacijom o konačnom rezultatu.

U poraženom timu blistao je Toma Ertel sa 18 poena, osam skokova i devet asistencija.

Nando de Kolo takođe je postigao 18, Nikola Batum 14, Žofri Lovernj 12... Zanimljivo, Toni Parker uopšte nije ulazio na parket.