NLB: Budućnost se prošetala Pionirom!

Crvena zvezda je doživjela treći poraz iz sedam mečeva u NLB ligi odigranih u Pioniru - 77:88 i odlazi na prazničnu pauzu sa mnogo briga.

NLB: Budućnost se prošetala Pionirom! Izvor: MONDO

Košarkaši Budućnosti tri četvrtine su kontrolisali igru i rezultat, a onda serijom od 14:2 za šest minuta posljednje dionice zadali Crvenoj zvezdi udarac od kojeg nije mogla da se oporavi...

Crvena zvezda - Budućnost 77:88 (22:24, 15:18, 25:24, 15:22)!

Zvezda je doživjela treći poraz iz sedam mečeva u NLB ligi odigranih u Pioniru. Poslije potpuno neubjedljive pobjede nad Bosnom u subotu, crveno-bijeli odlaze na prazničnu pauzu sa mnogo briga.

Uostalom, odavno se nije dogodilo da ih izvižde njihovi navijači, ali ovog puta je to bilo jedino što su mogli da očekuju.

Zvezda je vodila samo u uvodnim minutima (4:0, 6:2), Podgoričani su preokrenuli na 11:19 i držali prednost do kraja, osim kada je Majk Tejlor sredinom treće četvrtine izjednačio na 53:53 i 56:56.

Tejlor je u tom periodu postigao 13 poena zaredom, Tadija Dragićević je u 30. minutu smanjio na 62:66, zatim na 64:68 i to je bio posljednji trenutak u kojem su učenici Ace Petrovića imali rezultatski priključak.

Crveno-bijeli su sve karte bacili na napad, dok su bekovi Budućnosti na drugoj strani prolazili pored njih kao pored spomenika. Teško je bilo prebrojati koliko se napada gostiju završilo "polaganjima" uz dodatno slobodno bacanje ili asistencijama i lakom realizacijom pod košem.

Probijanje prve linije uslovilo je rušenje cijele Zvezdine postavke u odbrani, pa su Vladimir Dragićević, sjajni Goran Jeretin i Marko Simonović rešetali koš iza linije od 6,25 metara (ukupno 8/16, domaćin 6/23).

U 38. minutu bilo je 67:85, za težak, ponižavajući poraz Zvezde, koja je sa skorom 6-8 sve dalje od Fajnal fora.

Jeretin je poslije FMP Železnika u subotu "zatrpao" još jedan beogradski klub. Postigao je 26 poena, Čedomir Vitkovac 12, Simonović i Ivan Maraš po 11.

Elmedin Kikanović ponovo je bio najefikasniji u Zvezdinom timu sa 17 poena - mada je nejasno kako, imajući u vidu da kod domaćina nije bilo nikakve saradnje između bekova i centara.

Dragićević i Tejlor postigli su po 15, a Filip Videnov 14, od toga deset u prvom poluvremenu.

Zvezda od 9. januara ulazi u seriju teških utakmica u NLB ligi (FMP, Zagreb, Olimpija) i bez ozbiljnih rezova u pristupu obavezama i zalaganju ne može da se nada ničemu dobrom.

Široki - Cibona (20.15)

TABELA: Cibona 11-2, Olimpija 9-4, Zagreb 9-5, Zadar 8-4, Partizan 8-4, Hemofarm 8-5, Budućnost 8-6, Crvena zvezda 6-8, Radnički 6-8, Široki 5-8, Cedevita 5-8, FMP Železnik 4-8, Helios 3-10, Bosna 2-12.