Sale Đorđević - šampionski deža vi

Ovo sam već video? Tačno tako. Isto mesto, isti povod. A jedan Đorđević Saša - veliki šampion i šmeker.

Saša Đorđević na balkonu nekada i sada Izvor: MONDO

Malo je sportista koji mogu da se pohvale da su kao takmičari i kao selektori učestvovali na Olimpijskim igrama. Još menje onih koji koji su i kao sportisti i kao treneri osvojili medalje.

Jedan iz kruga velikana je Aleksandar Đorđević.

Te 1996. u Atlanti Đorđević košarkaš je bio jedan od predvodnika fenomenalne generacije, koja je prvi put kao Savezna Republika Jugoslavija nastupala na Igrama i na iste došla kao taze evropski prvak. Oni mali stariji još se sećaju tog finala protiv Amera.

Mnogo pobeda, trofeja i tačno dve decenije kasnije u Riju, Đorđević trener je sa klupe predvodio vicešampione sveta. Finale je ponovo bilo protiv Amerikanaca.

U njegovoj sportskoj biografiji ostaće upisano da je dva puta osvojio srebrnu olimpijsku medalju (mada članovi stručniog štaba ne dobijaju odličje na OI). I verujemo da tu ne stoji tačka, već samo zapeta.

A ono što još povezuje ta dva srebra je mesto na kojima je u Beogradu priređena proslava - plato ispred Doma Narodne skupštine.

"Pre 20 godina sam bio ovde u njihovim patikama i mnogu da budem srećan što iza mene stoje šampioni. Veliko hvala eliti srpskog sporta, ovo je blago Srbije", rekao je u utorak uveče Đorđević, koji 26. avgusta puni 49 godina.