Barsa "zgazila" Real u Madridu

Košarkaši Barselone nanijeli su težak poraz najvećem rivalu Realu i to usred Madrida.

Barsa "zgazila" Real u Madridu Izvor: MONDO

Katalonci su pobijedili rezultatom 79:57 i tako zadržali vodeću poziciju na tabeli ACB lige sa samo jednim neuspjehom iz 14 utakmica.

Realu je "poraz koji najviše boli" bio četvrti u sezoni.

Gosti si dominirali u svim segmentima, a na momente se i poigravali sa oslabljenim rivalom. Za "kraljevski klub" nije nastupio Marko Jarić, a zbog povreda nisu igrali Srehio Ljulj, Filipe Rejes i Trevis Hensen.

Ravnopravna borba vodila se samo na početku utakmice, do šestog minuta, kada je rezultat posljednji put bio izjednačen (11:11). Poslije toga Barsa je iz minuta u minut uvećavala prednost.

Košarkaši Reala predvođeni Etoreom Mesinom na kraju su ispraćeni zvužducima, dok su Riki Rubio i drugovi nagrađeni aplauzom od madridske publike.

Novica Veličković postigao je samo dva poena.

Najbolji igrač na meču bio je Riki Rubio sa 18 poena i sedam asistencija. Fran Vaskez je takođe bio odličan sa 16 poena. U domaćoj ekipi istakli su se Dariju[ Lavrinovič sa 19 i Vladimir Dašić sa 10 poena.