NBA: Učinak četvorice Srba - 11 poena

Na utakmicama NBA lige koje su odigrane u noći između subote i nedelje četvorica srpskih košarkaša postigla su ukupno 11 poena.

NBA: Učinak četvorice Srba - 11 poena Izvor: MONDO

Nju Orleans je bio bolji od Hjustona (99:95), a Predrag Stojaković je u pobjedi svoje ekipe učestvovao sa pet poena za 25 minuta provedenih u igri. On je bio i najefiksniji srpski košarkaš.

Oklahoma je kao gost doživjela neuspjeh protiv Milvokija. Nenad Krstić igrao je 22 minuta i ubacio četiri poena.

Minesota se nije proslavila na gostovanju u Indijanapolisu (122:111), baš kao i Aleksandar Pavlović koji je zabilježio dva poena za četiri minuta, dok je Vladimir Radmanović u porazu Golden Stejta od Portlanda imao dvije uhvaćene lopte.

Iznenađenje je priredio Memfis koji je u Finiksu deklasirao domaćina (128:103). Najzaslužniji za uspjeh Memfisa bili su O Džej Mejo sa 25 i debitant Sem Jang sa 22 koša.