EK: Marinović rastužio Vrščane

Valensija pobijedila Hemofarm 75:71 poslije drame u završnici utakmice 5. kola Grupe B. Najefikasniji Marko Marinović sa 23 poena.

EK: Marinović rastužio Vrščane Izvor: MONDO

Hemofarm je poražen u Valensiji u 5. kolu Grupe B Evrokupa poslije uzbudljive završnice. Više koncentracije u odlučujućim momentima imali su domaći igrači pred 4.000 navijača u dvorani Pabelon de Fuente de San Luis - 75:71 (18:23, 25:16, 13:14, 19:18).

Najefikasniji je bio igrač Valensije Marko Marinović sa 23 poena. Bivši igrač FMP-a i Crvene zvezde najveću pomoć imao je u Viktoru Kleveru, koji je dodao 14 poena, uz pet skokova, meč vineru Rafi Martinezu sa 13, kao i Serhiju Liščuku sa 11.

Kod Hemofarma, Stefan Marković (4sk), Milan Mačvan (6sk) i Bobi Marjanović (6sk) ubacili su po 14. Miljan Pavković je dao 11.

Ekipa Stevana Karadžića nije izgubila sve šanse da se plasira u narednu rundu takmičenja, ali će joj za to biti neophodna pobjeda nad Trijumfom u Vršcu u posljednjem kolu (12. januar) i poraz Le Mana kod kuće od Valensije, koja ima stoprocentan učinak. Rusi i Francuzi imaju skor 2-3, a Hemofarm 1-4.

Vrščani su odlično otvorili meč u Valensiji i u 12. minutu vodili čak 28:18. Međutim, uslijedila je serija španskog tima od 17:3 za 35:31. U prvom poluvremenu domaćin je imao najveću prednost 40:34, koju je održavao i s početka drugog dijela (na odmor se otišlo sa 43:39).

Hemofarm je konstantno bio u minusu u nastavku, ali nije dozvoljavao Valensiji da se "odlijepi". Držali su gosti priključak, a u finišu napali rivala, za koga utakmica nije imala rezultatski značaj.

U 37. minutu na semaforu je stajalo 67:68, što je bilo prvo vođstvo Vrščana u drugom poluvremenu, a u posljednji minut se ušlo rezultatom 71:71. Onda je Rafa Martinez pogodio šut za dva poena, a kada su gosti izgubili loptu, isti igrač je bio siguran i sa linije slobodnih bacanja za konačnih 75:71.

Rezultati 5. kola

Grupa A

Teramo - Alba u toku
Azovmaš - Galatasaraj 96:85

Tabela: Alba 3-1, Teramo 2-2, Galatasaraj 2-3, Azovmaš 2-3.

Grupa B, 5. kolo

Trijumf - Le Man 72:87
Valensija - Hemofarm 75:71

Tabela: Valensija 5-0, Trijumf 2-3, Le Man 2-3, Hemofarm 1-4.

Grupa C

Siauliai - Hapoel 81:96
Aris - Zadar 73:67

Tabela: Aris 4-1, Hapoel 3-2, Zadar 2-3, Siauliai 1-4.

Grupa D

Bešiktaš - Uniks 70:98
Huventud - Telekom Bon u toku

Tabela: Uniks 5-0, Huventud 3-1, Bešiktaš 1-4, Telekom Bon 0-4.

Grupa E

Turk Telekom - Spartak 86:73
Bilbao - Spirou basket 90:70

Tabela: Bilbao 5-0, Spartak Sankt Petersburg 3-2, Turk Telekom 2-3, Spirou basket 0-5.