Drama u Skoplju i monstruozna partija Žižića!

Dva produžetka odigrana su u Makedoniji, gde je 19-godišnji "vunderkind" iz Splita ubacio 37 poena, uz 20 skokova za indeks 56. Pogledajte.

Kakva drama i kakva partija vunderkinda iz Splita.

Na kraju, posle dva produžetka: MZT Skoplje – Cibona 85:89 (13:17, 25:17, 18:22, 16:16, 10:10, 3:7), u najuzbudljivijem meču 4. kola ABA lige posle kojeg makedonski tim ostaje bez pobede na tabeli.

Treći trijumf u četiri kola, samo dva dana nakon poraza u Beogradu od Partizana, momci Damira Mulaomerovića izvojevali su posle 50 minuta velike borbe u Dvorani "Boris Trajkovski", u kojoj je srčana MZT-ova publika imala priliku da vidi najavu potencijalno velike karijere.

Naime, 19-godišnji Ante Žižić, visok 212 centimetara i težak 113 kilograma, za više od 40 minuta na parketu isporučio je domaćima 37 poena uz 20 skokova i šut iz igre od 70 odsto uspešnosti, što je za sada partija sezone u ABA ligi ovekovečena i u indeksu uspešnosti 56.

"Toni" Žižić je rođen 4. januara 1997. godine.

MZT: Cvetkovski, Tajms 17, Sinovec 10, Mekić, Kluf 11, Simonovski 3, Lučić 18, Drenovac 7, Mladenovski 0, Skot 4, Lalić 15.

Cibona: Šakić 15, Marineli, Marić 8, Ćorić 5, Šiško, Džonson 16, Rozić 6, Sulejmanović, Slavica, Joksimović, Žižić 37, Gospić 2.

ABA Liga 2016/17 highlights, Round 4: MZT Skopje Aerodrom - Cibona (9.10.2016)

Cibona je povela 5:15, domaćin uzvratio sa 23:19, bilo je i 53:40 za MZT koji je u utakmicu ušao serijom ubedljivih poraza od Crvene zvezde, Partizana i Cedevite, ali se u poslednju deonicu ušlo pri egal rezultatu 56:56. Nerešeno je bilo i na kraju četvrte četvrtine, u kojoj su domaći propustili i sedam poena prednosti (67:60), a prelomio je tek drugi produžetak u kojem su "cibosi" neke od promašaja nadoknadili ofanzivnim skokom i zabeležili treću pobedu nakon onih u mečevima sa Igokeom i Mornarom.

Ovo je Ciboni tek druga pobeda u Skoplju od kad se MZT umešao u regionalnu konkurenciju 2012. godine.