Budućnost maksimalna i posle Mornara

Crnogorski košarkaški derbi bio lišen rezultatske neizvesnosti od završnice treće četvrtine.

ABA Budućnost Mornar 85:68 Izvor: MN PRESS

Šest od šest!

Košarkaši Budućnosti stigli su do šeste pobede iz isto toliko mečeva u ABA ligi pošto su pred svojim navijačima nadigrali Mornar - 85:68 (23:20, 27:22, 18:9, 17:17).

Mornar je pre tri dana odigrao loše prvo poluvreme duela sa Ostendeom u FIBA ligi šampiona, pa je kritika šefa stručnog štaba Đorđija Pavićevića na pauzi probudila Barane. Na gostovanju Budućnosti, Mornar je bio "budan" upravo do poluvremena, a onda "odspavao" treću četvrtinu što je crnogorski derbi lišilo rezultatske dramatike.

Minut pred odlazak na odmor, Barani su gubili 44:42, minut pred poslednju četvrtinu bili su "kratki" 19 poena (68:49), nakon čega se odigralo "spuštenog garda"…

Budućnost je menjala ritam iz četvrtine u četvrtinu. U prvoj je bila odlična u šutu s distance, u drugoj je dominirala u skoku, u trećoj u odbrani… Konstanta u svakom kvartalu u igri Podgoričana bio je kapiten Suad Šehović koji je uz 24 poena (4/4 za dva, 3/6 za tri, 7/8 slobodna bacanja), imao i 6 skokova. Uz raspoloženog Petra Popovića (18 poena), i kada je trebalo sigurne Rejnoldsa, Vilijamsa i Savovića to je bilo više nego dovoljno protiv rivala koji u svojim redovima nije imao nijednog igrača raspoloženog da povuče meč u drugom pravcu.

BUDUĆNOST: Rejnolds 10, Vilijams 2, Su. Šehović 24, Džejms 10, Subotić 2, Ilić, Savović 8, Nikolić 2, Popović 18, Vranješ 5.

MORNAR: Korać 1, Džons 13, Krstić 10, B. Radunović 7, Vujošević 2, Ćalić 2, Mijović 10, Pantić, Dikerson 10, Elis 9, Mugoša, Voler 4.

Opširnije na portalu naših kolega iz Crne Gore...

Crvena zvezda - Igokea (21)

TABELA: Budućnost (+1) 6-0, Cibona (+1) 5-1, Zvezda 5-0, Partizan 5-0, Zadar (+1) 3-3, Cedevita 3-2, Igokea 3-2, Mornar (+1) 2-4, Mega (+1) 1-5, Olimpija* 1-4, Krka* 1-3, Karpoš Sokoli 0-5, MZT 0-5.

*Meč Krke i Olimpije odložen je za kraj decembra.