EK: Ujedinjene boje crvena i bijela

Zvezda i drugi put pobijedila Beneton i osvojila prvo mjesto u Grupi F - 104:83.

EK: Ujedinjene boje crvena i bijela Izvor: MONDO

Otkako je na klupu sjeo Aleksandar Trifunović, Crvena zvezda ređa pobjede. Poslije moskovskog Dinama i "pantera" iz Železnika, pao je i Beneton - 104:83 (23:29, 28:20, 23:17, 30:17). I to, poslije najbolje igre crveno-bijelih u sezoni.

Shodno tome, "vatreno" je bilo i na tribinama. Pionir je bio pun Zvezdinih navijača koji su na kraju ovacijama pozdravili Trifunovića, a igrače "vratili na bis".

U utakmici 6. kola Grupe F Evrokupa crveno-bijeli su u direktnoj borbi za prvo mjesto, drugi put u tekućem ciklusu takmičenja, bili bolji od "ujedinjenih boja" iz Treviza.

Majk Tejlor je sa 24 poena bio najbolji strijelac domaćina. Pored toga, zabilježio je i pet skokova i imao isto toliko ukradenih lopti. Napravio je indeks uspješnosti 35.

Elmedin Kikanović je ubacio 22 poena, Tadija Dragićević 17, Filip Videnov 15, a Marko Kešelj 12 (uz sedam skokova). Značajan doprinos, naročito u odbrani, dao je i Oliver Stević (4p, 5sk).

Na drugoj strani, Geri Nil je dao 20 poena (5/10 za tri), a Kelvin Rivers dva manje.

Beneton je bolje "otvorio" meč. U trećem minutu vodio je 10:3, a njegove igrače baš je htio šut. U prva četiri pokušaja za tri poena sve su pogodili - precizni su bili De Nikolao, Kus i Nil dva puta (na kraju su imali 50 odsto ubačenih šuteva van linije 6,25 - 13/26).

Bježali su gosti, najveću prednost su imali 18:11, a prvu četvrtinu završili su vođstvom 29:23.

Ekipa Aleksandra Trifunovića nije mogla da parira šutem, pa je jakom odbranom i skokom počela u drugoj četvrtini da topi prednost rivala.

Već tada se izdvojio Tejlor. Poslije 15 minuta na kontu je imao 14 poena, do kraja poluvremena već i četiri ukradene lopte.

U drugoj dionici crveno-bijeli su napravili seriju 13:2 i stigli od 23:31, do 36:33. Do odlaska u svlačionicu vodila se izjednačena borba (51:49).

U trećoj četvrtini Zvezda je sve vrijeme vodila, sredinom tog dijela imala 66:58, a na kraju 74:66. Međutim, to joj nije garantovalo uspjeh.

A onda su crveno-bijeli u finišu eksplodirali i počeli da melju goste iz Italije. Prednost je rasla iz minuta u minut do maksimalnih 99:76, a na kraju je bilo 104:83 čime su potvrdili da su najbolji tim u Grupi F.

CRVENA ZVEZDA: Kešelj 12, Kikanović 22, Radosavljević, Tejlor 24, Nedović, Stević 4, Radivojević 4, Dragićević 17, Videnov 15, Štimac, Bakić, Bjelica.

BENETON: De Nikolao 3, Kus 11, Grant, Hukić, Rivers 18, Nicević 9, Motiejunas 7, Sandri 1, Heket, Nil 20, Valas 14.

U drugom meču Grupe F Šole je pobijedio Dinamo 75:70.

Tabela Grupe F: Crvena zvezda 5-1, Beneton 4-2, Šole 3-3, Dinamo Moskva 0-6.