Desetkovana Barsa dobila "El klasiko"

Iznenađujuće ubedljiva pobeda Barselone nad Realom u borbi za bodove.

Desetkovana Barsa dobila "El klasiko" Izvor: MN PRESS

Iako bez povređenih Navara, Doelmana, Ribasa, Klavera, pa i odavno odsutnog Lavala, Barselona je vodila protiv Reala od prvog do poslednjeg minuta i na kraju slavila u "El klasiku" rezultatom 85:75 (20:15, 29:18, 18:20, 18:22)!

Bio je to meč 7. kola Endesa lige, posle koga na tabeli vode Tenerife (6-1), a prate je Barsa i Real sa po 5-1 i utakmicom manje.

Katalonci su posle trijumfa nad Makabijem u Tel Avivu pružili još jednu vrlo dobru partiju.

Već u drugoj četvrtini stekli su petnaestak poena prednosti, a u 32. minutu otišli na maksimalnih 74:55. Tada se inače indisponirani Real malo trgnuo, trojkom Drejpera prišao na 76:68 i košem Hantera uz dodatno slobodno bacanje na 79:71.

Mogli su gosti dodatno da "zakuvaju" situaciju, ali su Kerol i Drejper promašili šuteve za tri poena, Ajon neprecizno izveo dva slobodna bacanja i Oleson je "penalima" u 39. minutu otklonio sve dileme (82:71).

Poslednji sekundi protekli su u znaku čarke Tajrisa Rajsa i Andresa Noćionija...

BARSELONA: Tomić 19 (7sk, 5as), Perperoglu 18, Rajs 16 (6izg), Oleson 11 (5sk)... Peno 2 (1sk, 1izg za 6 minuta)...

REAL: Drejper 13, Hanter 11 (4sk), Noćioni 10, Kerol 7, Ljulj 6 (4as)...