Juventus zamalo pao u Sremskoj Mitrovici

Mega nije uspela da dođe do druge pobede u FIBA Ligi šampiona.

Juventus zamalo pao u Sremskoj Mitrovici Izvor: MN PRESS

Borbeni su bili košarkaši Mega Leksa, međutim, nedovoljno koncentrisani da bi savladali Juventus pred svojim navijačima u Sremskoj Mitrovici.

Gosti iz Litvanije slavili su 79:77 (20:17, 18:16, 23:16, 18:28) u utakmici 4. kola FIBA Lige šampiona.

Naš predstavnik sada ima tri poraza i jednu pobedu u Grupi D, dok je Juventus stigao do treće pobede, uz jedan poraz.

Iako su, osim u uvodnim minutima utakmice i jedan mali period druge četvrtine, igrači Mege bili u zaostatku, uspeli su da početkom poslednje deonice priđu rivalu sa 12 na četiri poena razlike, a istom razlikom ušlo se i u poslednji minut meča. Na 23 sekunde pre kraja Mega je, zahvaljujući trojci Jovana Novaka, potom i njegovim poenima posle ofanzivnog skoka, došla do samo jednog poena zaostatka (73:74), međutim, nije bilo preokreta. Gosti su bili sigurniji u penal-završnici.

Imala je Mega poslednji napad, u kojem je Novak odlučio da trojkom "juri" pobedu, ali nije bio precizan, kao ni Kaba iz odbojke za produžetak...

Domaćin je ovu utakmicu igrao bez povređenih Marka Tejića i Radeta Zagorca, a najefikasniji u duelu sa Juventusom bio je Vlatko Čančar sa 22 poena. Alfa Kaba je upisao dabl-dabl sa 15 poena i čak 14 skokova, Novak je dodao 13 poena, Kostja Mušidi 11...

Goste su predvodili Vaidas Čepukaitis sa 19 i Vjtautas Šulskis sa 18 poena.

Mega u narednom kolu igra protiv Strazbura u gostima, 16. novembra, ali je prethodno očekuje duel sa Igokeom u Laktašima, u petak od 20 sati.

GRUPA D, 4. kolo:

Mega - Juventus 77:79
Avelino - Ostende 72:77

u sredu:

Tenerife - Strazbur
Cibona - Mornar

TABELA: Tenerife 3-0, Avelino 3-1, Juventus 3-1, Mornar 2-1, Strazbur 1-2, Mega Leks 1-3, Ostende 1-3, Cibona 0-3.

U utorak uveče sastala su se i dva tima iz Partizanove grupe. AEK je kao domaćin bio ubedljiv protiv Sasarija i slavio 78:58.

Crno-beli u sredu igraju protiv Solnoka u gostima, od 18 časova.