Šampion pao

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Atlanta nanijela prvi poraz Klivlendu u novoj sezoni. Nurkić, Jokić i Bjelica solidni u porazima.

Šampioni NBA lige, košarkaši Klivlenda, upisali su prvi poraz ove sezone. Poslije šest pobjeda u nizu, zaustavila je Atlanta. Hoksi su slavili rezultatom 110:106.

Atlanta je osjetnije vođstvo stekla u drugoj četvrtini (53:44), Kavsi su nakon poluvremena pokušali da stignu, bili na korak, ali su "pali" prvi put ove sezone.

Šampionima je "presudio" Denis Šreder sa 28 poena i šest asistencija, odlično ga je pratio Kent Bazmor sa 25 pogodaka, dok je Dvajt Hauard okončao duel sa sedm poena, ali čak 17 skokova.

U redovima Kavsa Kajri Irving je postigao 29, Kevin Lav 24, a Lebron Džejms 23 poena.

Hoks

U noći između utorka i srijede na parketu su bila dvojica srpskih reprezentativaca Nikola Jokić i Nemanja Bjelica, ali su njihovi timovi pretrpjeli poraze.

Denver je poražen od Memfisa u neizvjesnoj završnici (107:108), a Nikola Jokić imao je solidnu rolu. On je počeo meč za Nagitse i za 28 i po minuta na parketu upisao je 12 poena, imao je pet skokova i dvije asistencije i uhvaćenu loptu, uz šut iz igre 4/10.

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić odigrao je 29 minuta, tokom kojih je ubacio 11 poena, uhvatio sedam lopti, te dodao tri asistencije.

Pobjedu Memfisu donio je Mark Gasol košem uz zvuk sirene na asistenciju Vinsa Kartera.

Mark

Upravo su njih dvojica bila i najefikasnija u pobjedničkom timu - Karter je postigao 20, dok je Gasol utakmicu završio sa 19 poena.

U redovima Denvera najbolji je bio Emanuel Mudiaj sa 23 poena, a Danilo Galinari je dodao 21 pogodak.

Bruklin je pobijedio Minesotu rezultatom 119:110 i tako ostavio Timbervulvse bez trijumfa na gostujućem terenu.

Bruk Lopez je ubacio 26 poena, Trevor Buker 15, dok su utakmicu sa po 13 postignutih poena završili Bojan Bogdanović i Rondej Holis-Džeferson.

U poraženom timu najbolji je bio Endru Vigins sa 36 poena, a Karl Entoni Tauns je postigao 21 pogodak.

Nemanja Bjelica je na terenu bio 12 i po minuta i za to vrijeme je postigao pet poena i pet skokova, uz jednu ukradenu loptu.