Teodosić više strelac, nego dodavač

CSKA uz mnogo muke dobio prvu utakmicu bez povređenog Nanda De Koloa. Uspešna "šok-terapija" Ergina Atamana.

Ekipa Žalgirisa dugo je imala prednost na gostovanju u Moskvi, ali je CSKA (skor 7-1) u četvrtoj četvrtini zaigrao maksimalno ozbiljno, potvrdio kvalitet i izbegao drugi uzastopni poraz, nakon šest uzastopnih pobeda na startu Evrolige.

CSKA - Žalgiris 95:86 (19:21, 21:20, 27:28, 28:17)!

Litvanski prvak je u poslednjih 10 minuta ušao sa dva poena prednosti, da bi CSKA koševima Arona Džeksona i Miloša Teodosića u 34. minutu (78:74) trajno preuzeo vođstvo.

Poslednju šansu Žalgiris (skor 2-6) je propustio minut i po pre kraja, kada je Leo Vesterman promašio trojku pri rezultatu 87:82.

Za aktuelnog prvaka Evrope je ovo bila važna utakmica, jer je dva dana ranije, od Darušafake u Istanbulu, doživeo prvi poraz u Evroligi i ujedno ostao bez najboljeg strelca, Nanda De Koloa.

Zato je Teodosić od početka bio daleko agresivniji u napadu nego inače i sa 25 poena (uz pet asistencija) izrastao u najefikasnijeg igrača "armejaca".

Pratili su ga Amerikanci - Džekson sa 19, Kori Higins sa 15 i Džef Ejrs sa 13.

Krilni centar Paulius Jankunas predvodio je Žalgiris sa 30 poena i osam skokova.

CSKA - Žalgiris 95:86
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

U drugom meču predvečernjeg programa, Galatasaraj (2-6) je pobedio Darušafaku (5-3) rezultatom 85:81 (17:21, 20:17, 28:17, 20:26).

Ergin Ataman je posle poraza od Žalgirisa u sredu odstranio iz ekipe Amerikance Dentmona i Smita, dok je njegovim sunarodnicima Tajusu, Deju i Tompsonu drastično smanjio minutažu.

Tako je Tibor Plajs "pravo niotkuda" zablistao sa 22 poena i osam skokova, Vladimir Micov postigao je 17, a Emir Preldžić 16 poena.

U timu Dejvida Blata izdvojio se trio "Amera" - Bredli Vonamejker 20, Džejms Anderson 15, Skoti Vilbekin 14 poena.

Galatasaraj - Darušafaka 85:81

U toku su mečevi Panatinaikos - Olimpijakos i Barselona - Real Madrid.