Raspucani Denver i Oklahoma, Nurkić stao na osam

Sjajnu utakmicu odigrali su Nagetsi i Tanderi, a gosti su nakon produžetka slavili 132:129, uz još jednu fenomenalnu partiju Rasela Vestbruka, koji je ostvario šesti tripl dabl u sezoni.

Šestim tripl dablom ove sezone, Rasel Vestbruk odveo je Oklahomu do novog trijumfa, devetog ove sezone, te ujedno nanio deseti poraz.

DENVER - OKLAHOMA 129:132 (30:31, 33:31, 26:22, 33:38, 7:10)

Sjajni košarkaš Tandera upisao je 36 poena, čak 18 asistencija (rekord sezone!), te 12 skokova.

U redovima poraženog Denvera Vilson Čendler završio je susret s dabl-dablom (32 poena, 11 skokova), dok je bh. reprezentativac Jusuf Nurkić zabilježio osam poena, sedam skokova i tri asistencije, za 21 minut proveden na terenu.

Milvoki Mirze Teletovića doživio je domaći poraz od Toronta 99:105, a bh. košarkaš za 12 minuta ubacio je svega dvije trojke.

Teletović u posljednje vrijeme dobija malu minutažu, pa ne čudi njegov slab košgeterski učinak.