ROBINSONNNNN ponovo za pobjedu (VIDEO)

Poenima Robinsona Igokea slavila u Ljubljani.

Pobjedom u Ljubljani protiv Union Olimpije 81:80 košarkaši Igokee počeli su 2017. godinu.

Ponovo je junak trijumfa, kao i u prvom odmjeravanju snaga ovih ekipa u Laktašima bio plej Igokee Džejms Robinson.

Večeras je pogodio za vođstvo Igokee 81:80 na pet sekundi do kraja. To je bio njegov tek šesti poen, ali je uspio ubaciti "dugu dvojku" kad je bilo najpotrebnije.

...

Na drugoj strani posljednji napad je promašio Mirko Mulalić i slavlje igrača Igokee je moglo da počne.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Strahinja Mićović sa 17 poena, Draško Albijanić je postigao 11, Nikola Pešaković, Vuk Radivojević i Blaž Mahković po devet.

U domaćoj ekipi, koja ima učinak od sedam pobjeda i dvet poraza prvo ime Nikola Janković strijelac 21. poena.

OLIMPIJA: Barbarič 11, Oliver 9 (1/5 za tri, 9 sk), Bubnič 2, Mulalić 11 (3/7 za tri), Pelko, Milošević 8, Janković 21 (9 sk), Džeferson 10 (2/9 za tri), Jurček, Hrovat 8 (9 as), Janezić.

IGOKEA: Pašajlić 7, Mićović 17, Šibalić 6 (2/6 za tri), Robinson 6, Pešaković 9 (5 sk), Milošević 3 (6 sk), Albijanić 11, Radivojević 9 (6 sk, 5 as), Mahkovic 9, Fortenberi 2, Rikić 2.

Karpoš Sokoli - Mornar 75:63

TABELA: Zvezda 16-0, Partizan 13-3, Budućnost 11-5, Cedevita 11-5, Cibona 10-6, Igokea 9-7, Olimpija 7-9, Zadar 6-10, Krka 5-10, Mornar 5-11, Mega 5-11, Karpoš Sokoli 5-11, FMP 4-11, MZT 4-12.

TOK UTAKMICE

40 -KRAJ POBJEDA IGOKEEEE. Mulalić promašio šut za pobjedu.

40 - Robinson pogađa "dugu dvojku". Igokea vodi 81:80. Pet sekundi do kraja.

39 - Mićović pogađa nakon asistencije Miloševića i ima dodatno bacanje. 80:79.

38 - Mulalić pogađa trojku. Vodi Olimpija 78:77. Loš napad Igokee. Na drugoj strani slobodna bacanja za Džefersona 80:77.

37 - Janković  nakon skoka u napadu 77:73. Janković opet. Njegov 21. poen za 77:75. Bajić zove tajm aut.

36 - Mićović postiže 15. poen za 77:71

35 - Nikola Janković slobodna bacanja - 71:75

35 - Tajm aut Olimpija.

34 - Pašajlić do kraja za 73:69. Radivojević pogađa za najveće vođstvo Igokee 75:69.

33 - Mulalić  71:69.

33 - Mićović pogađa nakon skoka u napadu. 71:67 vodi Igokea.

32 - Hrovat nakon slobodnih bacanja 68:67.

31 - Mićović ponovo 68:66.

31 - Mićović za tri . Vodi Igokea 66:64. Milošević za 66:66.

Kraj treće četvrtine minimalna prednost Olimpije. Treća četvrtina 20:16 za Igokeu.

30 - Oliver postiže trojku 64:63. Olimpija 5:0 nakon tajm auta.

28 - Džeferson za 63:61. Polaganje.

28 - 63:59 vodi Igokea. Tajm aut Olimpija.

28 - Slobodna bacanja Robinson . Igokea odlična sa linije slobodnih bacanja 18/19.

28 - Šibalić za prvo vođstvo Igokee postiže trojku 61:59.

27 - Džejms Robinson prvi poeni 59:58.

26- Barbarić nakon poklonjene lopte Albijanića 59:56.

25- Oliver sa korakom unazad pogađa za 57:54. Radovojević za 57:56.

24 - Mahkovic nakon slobodnih bacanja 55: 54.

24 - Barbarič za tri 55:52.

23. Janković poslije skoka u napadu 52:50. Albijanić 11 poena 52:52.

22 - Radivojević pogađa za 50:50.

22 - Slobodna bacanja Mahkovic 50:47.

21 - Oliver postiže poene na početku drugog poluvremena 50:43, Mahkovic uzvraća 50:45.

- Poluvrijeme -

Janković sa 12 poena najefikasniji u Olimpiji, a Albijanić i Pešaković na drugoj strani su postigli po devet poena.

...

20  - Barbarić za kraj poluvremena 48:43. Igokea je drugu četvrtinu dobila 27:15.

20 - Albijanić deveti poen. Rezultat je 46:43.

19 - Janković sa linije penala za 46:41. Igokea igra sa dvije četvorke i teško da moguda sačuvaju Jankovića.

19 - Barbarić 45:41. Oba slobodna bacanja pogađa plej domaćih.

18. Janković pogađa za 43:41.

18 - Šibalić pogađa za tri 41:41. Konačno, nakon tri promašaja.

17 - Slobodna bacanja Janković 41:38

17 - Slobodna bacanja Radivojević - 40:38. Prvi poeni kapitena Igokee.

16 - Janković devet poena.

- Nikola Pešaković sa dvije trojke vraća Igokeu ponovo u igru.

16 PEŠAKOVIIIIIĆ ZA TRI sada je 38:36. Tajm aut Olimpija. Igokea prvi 9:0 seriju.

16 - Milošević smanjuje na 38:33.

15- Pešaković postiže prtvu trojku za Igokeu 38:30.

14 - Janković postiže sedmi poen za 38:27.

14- Mićović zakucava 35:27.Barbarić vraća "plus" 10.

14. Albijanić sedmi poen 35:25.

13 - Prvi poeni za Bubnića.

12- Mini serija Igokee. Nakon poena Pešakovića taj aut Olimpija. Sada je 33:23. Olimpija bez poena u drugoj četvrtini 33:23. Serija 7:0.

11- Mićović pogađa dva bacanja.

11 - Pašajlić za 33:18.

Kraj prve četvrtine

....

10 - Mulalić za tri 30:13. Vraća trojku Pašajlić za 30:16 i sa zvukom sirene Hrovat pogađa 33:16.

9 - Bacanja za Pešakovića i sada je 27:13

9 - Dva bacanja pogađa Albijanić 27:12

8- Milošević je nezaustavljiv 27:10

8 - Milošević pogađa za 24:10, nakon ofanzivnog skoka.

8- Mahkovic smanjuje na 23:10

7 - Poeni za Igokeu . Albijanić tri poena iz napada.

7- Hrovat za 21:4.

7- Lagani poeni Olivera iz čeonog auta, pa potom i Hrovata 19:4.

Igokea loše igra u napadu, tako da na drugoj strani Olimpija iz kontri postiže dosta lakih poena.

...

6 - Džeferson postiže drugu trojku za 15:4. Tajm aut Dragan Bajić. Serija Olimpije 11:0.

5- Mulalić za tri 12:4.

4 - Trojka Džefersona 7:4. Kontra za Olimpiju, Janković za 9:4.

4 - Rikić sa slobodnih bacanja za izjednačenje 4:4

3- Fortenberi postiže poene za igokei iz skok šuta

3- Janković pogađa dva bacanja

2- Janković postiže prve poene za Olimpiju. Dva promašaja Igokee u šutu za tri poena.

Startne postave:

Olimpija ( Oliver, Mulalić, Janković, Džeferson, Hrovat)

Igokea ( Robinson, Radivojević, Šibalić, Fortenberi, Rikić)

Košarkaši Igokee prvi meč u 2017. godini odigraće protiv Union Olimpije u Ljubljani.

Riječ je o utakmici 16. kola ABA lige. U dosadašnjem toku takmičenja Igokea je zabilježila 8 pobjeda i sedam poraza i nalaze se na šestom mjestu, dok Olimpija zauzima sedmu poziciju sa sedam pobjeda i osam poraza.

Prvi meč ove dvije ekipe na početku sezone u Laktašima pripao je Igokei 73:72. Čovjek odluke bio je Frenk Robinson, koji je postigao poene uz faul u završnici meča.