Teodosić na poštedi, Bamberg "u mašini"

Za razliku od tri prethodna protivnika CSKA, Trinkjerijev sastav nije primio "stotku". Itudis odmarao najboljeg igrača Evrope.

Teodosić na poštedi, Bamberg "u mašini" Izvor: MN PRESS

Šampioni Evrope, košarkaši CSKA iz Moskve, vezali su u poslednjem meču 2016. i prvom 2017. godine poraze od Crvene zvezde 78:67 i Real Madrida 95:85, što ih je očigledno žestoko naljutilo.

Iako je najbolji košarkaš kontinenta, Miloš Teodosić, od trenera Dimitrisa Itudisa dobio slobodno veče, trijumf "armejaca" nad naširoko hvaljenom ekipom Bamberga nijednog trenutka nije dolazio u pitanje.

Ipak, ovog četvrtka uveče na startu 18. kola Evrolige, izostala je četvrta uzastopna "stotka" Itudisovog tima: CSKA – Bamberg 85:64 (21:17, 23:16, 25:15, 16:16).

Bamberg je, posle serije od pet pobeda u poslednjih šest kola Evrolige, doživeo i drugi vezani poraz u Rusiji, jer su momci Andree Trinkjerija prošle nedelje poraženi u Kazanju, od Uniksa, rezultatom 64:58, pa sa skorom 7-11 dočekuju mečeve sa Real Madridom kod kuće i Olimpijakosom u gostima, zakazanih za sledeću sedmicu.

cska

CSKA je serijom 11:2 na startu treće četvrtine stigao do 58:37, potom i 64:40, posle čega je i Itudisu i Trinkjeriju postalo jasno da bi trebalo minute pružiti "drugopozivcima". Na kraju, posle 40 minuta košarke oslobođene tenzija i čvrstine, Bamberg je uspeo da ne primi 100 i više poena, što se u periodu posle Madrida nije dogodilo igračima Minska (VTB, 63:100), Milana (EL, 101:64) i Uniksa (VTB, 91:105).

Bamberg je u jednom trenutku delio sudbinu Galatasaraja i Milana na dnu evroligaškog karavana, ali je potom ovaj tim potvrdio da ima kvalitet pa je od 1. decembra do prošlog kola nanizao pobede nad Makabijem u gostima, Efesom i Olimpijakosom kod kuće, Galatom u gostima i Barselonom kod kuće, uz samo jedan poraz od Reala u Madridu.

No, ruska zima nije prijala Nemcima koji su u Kazanju i Moskvi po četvrtinama ubacivali: 20, 16, 11, 11, 17, 16, 15 i 16 poena.

Olimpijakos – Baskonija (20.00)

Tabela: CSKA 14-4, Real Madrid 12-5, Olimpijakos 12-5, Baskonija 11-6, Fenerbahče 11-7, Panatinaikos 10-8, Crvena zvezda 10-8, Darušafaka 9-8, Efes 8-9, Uniks 7-10, Barselona 7-10, Bamberg 7-11, Žalgiris 6-11, Makabi 6-12, Galatasaraj 5-13, Milano 5-13.

Parovi 19. kola (24. i 25. januar): Uniks – Fener, Galata – Makabi, Žalgiris – CSKA, Panatinaikos – Barselona, Baskonija – Crvena zvezda, Efes – Darušafaka, Bamberg – Real, Milano – Olimpijakos.