Mega rešavala i izgubila

Ekipa Dejana Milojevića nije iskoristila napad za pobedu na gostovanju MZT Skoplju.

ABA: MZT - Mega LEks 75:74 Izvor: MN PRESS

Vodio je MZT sve tri četvrtine do poslednje i u poslednju ušao sa "plus 14" (71:57, u 30. minutu), ali Mega nije odustajala.

Serijom 12:0, poenima Alfa Kabe, Radeta Zagorca, Vlatka Čančara i Jovana Novaka, srpski tim prišao je sredinom te deonice na samo dva poena zaostatka (71:69).

Dok je meč odmicao, činilo se da će ekipa Dejana Milojevića biti u stanju da potpuno preokrene i to se zaista i dogodilo u 39. minutu, trojkom Čančara za 73:74.

Međutim, domaćin je uzvratio i ipak pobedio.

Plejmejker Mege Nikola Rebić promašio je šut za dva na 74:74, Mega je potom svesno napravila faul, rizikujući "penale" Ksavijera Tejmsa, koji je pogodio jedno slobodno bacanje (75:74).

Milojevićevi igrači imali su poslednji napad, dali loptu u ruku Jovanu Novaku, pa Vlatku Čančaru, ali je promašaj mladog Slovenca stavio tačku na uzbudljiv meč.

MZT SKOPLJE - MEGA LEKS 75:74 (23:21, 21:13, 24:22, 7:18)

...
Izvor: YouTube/ABA liga j.t.d.

Epilog: "Fenjeraš" MZT se trgao i ostvario jako važnu, šestu pobedu, koliko ih zasad imaju i Krka i Zadar (sa po utakmicom manje), ali i Mega Leks.

Najefikasniji igrač domaćina u Skoplju bili su krilni centar Džoš Skot sa 17 poena i 12 skokova, kao i bek Šarlon Klof, sa 15 poena i četiri skoka. Među gostima se istakao Radosav Spasojević sa 14 poena, a dvocifreni učinak imali su i Rade Zagorac (13), Alfa Kaba (12), Vlatko Čančar i Jovan Novak (po 10 poena).

Crvena zvezda - Mornar 18.00

Tabela: Zvezda 19-0, Partizan 15-4, Cedevita 13-6, Budućnost 13-6, Cibona 11-8, Olimpija 9-10, Igokea 9-10, Mornar 7-12, FMP 7-12, Karpoš Sokoli 7-12, Mega Leks 6-13, Krka 6-13, Zadar 6-13, MZT 5-14.

Tabela: Zvezda 19-0, Partizan 15-4, Cedevita 13-6, Budućnost 13-6, Cibona 11-8, Olimpija 9-10, Igokea 9-10, Mornar 7-12, FMP 7-12, Karpoš Sokoli 7-12, Krka 6-13, Zadar 6-13, Mega Leks 6-14, MZT 6-14.