Fener potvrdio "osvetu", Barsa opet izgubila!

Šampion Evrope doživeo treći poraz u poslednjih šest evroligaških utakmica, a drugi ove sezone od rivala iz prošlosezonskog finala. Šta se događa sa Barselonom?

Teško je bez Miloša Teodosića. Najbolji plejmejker Evrope nije mogao da pomogne saigračima u reprizi prošlogodišnjeg finala Evrolige, pa su poraženi u Istanbulu, u 21. kolu aktuelne sezone.

Fenerbahče - CSKA Moskva 77:71 (15:14, 21:26, 24:11, 17:20).

Gosti su imali "plus četiri" na poluvremenu (30:26), međutim, usledio je preokret. Ekipa Željka Obradovića već početkom treće četvrtine preuzela je vođstvo, koje je išlo i do 11 poena razlike.

Iako nije bio najefikasniji u svom timu, domaćina je predvodio Bogdan Bogdanović sa 12 poena i osam asistencija, dok je Ekpe Judo meč završio sa 15 poena i 11 skokova. Drugi reprezentativac Srbije u timu iz Istanbula, Nikola Kalinić, ubacio je dva poena, uz dva skoka, ali i tri greške, zbog kojih ga je, najverovatnije, Obradović držao na klupi tokom drugog poluvremena. Tek na dva minuta pred kraj utakmice ušao je na nekoliko sekundi da pomogne saigračima u odbrani.

Na suprotnoj strani, Nando De Kolo je ubacio 23 poena i imao četiri asistencije, a jedini još sa dvocifrenim brojem poena u timu CSKA bio je Kori Higins - 11.

Bila je ovo druga pobeda Fenera nad Moskovljanima ove sezone, čime su im se donekle revanširali za poraz u prošlogodišnjem finalu. Ovim rezultatom svakako su najzadovoljniji košarkaši Real Madrida, koji imaju priliku da se u petak pobedom protiv Baskonije u gostima osame na vodećoj poziciji.

U važnoj utakmici za mesto u plej-ofu, Žalgiris je kao domaćin savladao Barselonu 89:85 (18:24, 21:14, 22:23, 28:24). Bila je to treća uzastopna pobeda "zelenih", a čak treći uzastopni poraz Katalonaca, koji su sve dalje od druge faze takmičenja.

Barselona sada ima osam pobeda i 13 poraza, a Žalgiris pobedu više i poraz manje.

Crvena zvezda mts - Efes 20.45

TABELA: CSKA Moskva 15-6, Real Madrid 15-5, Olimpijakos 15-6, Fenerbahče 14-7, Crvena zvezda mts 12-8, Baskonija 12-8, Panatinaikos 11-9, Darušafaka 10-10, Anadolu Efes 9-11, Žalgiris 9-12, Barselona 8-13, Bamberg 7-13, Makabi 7-13, Uniks 7-14, Armani 6-14, Galatasaraj 6-14.