Ludilo u Milanu, Darušafaka posustaje

Gosti imalu "plus 25", ali izgubili!

Armani - Darušafaka 89:87 Izvor: MN PRESS

Veliki, veliki preokret viđen je u "Mediolanum forumu" u Milanu:

Armani - Darušafaka 89:87 (20:24, 18:27, 23:22, 28:14), nakon što su gosti imali čak 25 poena prednosti. I to u trećoj četvrtini!

Usledilo je, međutim, buđenje domaćeg tima, a onda i mirnija ruka u penal završnici. Izgleda da je novi imidž Miroslava Raduljice bio taličan za igrače italijanskog tima...

Najefikasniji bili su Davide Paskolo i Krunoslav Simon sa po 15 poena. Milan Mačvan i Rakim Sanders su dodali po 10, Hikman i Kalnietis po devet, Fontekio i Meklin po osam..., a Raduljica jedan, u jedan skok i jednu ukradenu loptu za sedam minuta u igri. Mačvan je igrao 17, a imao je i dva skoka i dve asistencije.

Goste je predvodio Bred Vonamejker sa 20 poena i šest asistencija, Dairis Bertrans je ubacio 18, Ante Žižić 17, Adrien Moerman 12...

Darušafaki je ovo bio treći uzastopni poraz, ali će u slučaju da Crvena zvezda mts u petak savlada Anadolu Efes, ostati na osmom mestu, poslednjem koje vodi u plej-of.

Igrači Armanija su upisali drugu vezanu pobedu, ukupno tek sedmu u sezoni.

Crvena zvezda mts - Efes 20.45

TABELA: CSKA Moskva 15-6, Real Madrid 15-5, Olimpijakos 15-6, Fenerbahče 14-7, Crvena zvezda mts 12-8, Baskonija 12-8, Panatinaikos 11-9, Darušafaka 10-11, Anadolu Efes 9-11, Žalgiris 9-12, Barselona 8-13, Bamberg 8-13, Makabi 7-14, Uniks 7-14, Armani 7-14, Galatasaraj 6-14.