Blat: Video sam dobre, pa loše duhove

Trener Darušafake u Milanu je isprva uživao u uspomenama na Fajnal for 2014, ali onda se utakmica protiv Armanija pretvorila u "noćnu moru".

Dejvid Blat izjava nakon poraza od Armanija Izvor: MN PRESS

Žestok kiks napravila je Darušafaka u četvrtak uveče u Milanu. Ako 7. aprila ne budu među učesnicima Top 8 faze Evrolige, Dejvid Blat i njegovi igrači sigurno će se setiti prokockanih "plus 25" na gostovanju Emporio Armaniju.

Darušafaka je u 25. minutu trojkom Dairisa Bertansa stekla maksimalnih 43:68, a Armani rešio ostatak utakmice u svoju korist čak sa 46:19.

"Čestitke Milanu na velikom povratku. Za nas je ovo veoma težak poraz, jer smo propustili veliku priliku. Potpuno smo kontrolisali utakmicu i 26 minuta igrali divnu košarku, ali to nije bilo dovoljno. Nismo uspeli da zadržimo fokus", rekao je Dejvid Blat.

Trener turskog tima u Milanu je sa Makabijem 2014. osvojio titulu prvaka Evrope, savladavši na Fajnal foru velike favorite - CSKA, pa Real Madrid.

"U ovoj dvorani za mene ima mnogo duhova. Prvih 26 minuta video sam samo dobre, ali kada su došli loši duhovi, udarili su baš jako", konstatovao je čovek koji je do pre godinu dana trenirao Lebrona Džejmsa i Klivlend Kavalirse.

Darušafaka sa skorom 10-11 zauzima osmo mesto na tabeli, a iza nje su Efes (9-11) sa utakmicom manje i Žalgiris (9-12), kao najozbiljniji konkurenti za ulazak u plej-of.

Idućeg petka Blatova ekipa dočekuje Fenerbahče i biće to možda i najzanimljivija utakmica 22. kola.