NLB: Cedevitine 23 trojke sahranile Zagreb!

Cedevita postigla 23 trojke(!) u pobjedi nad Zagrebom. U prvoj četvrtini razlika bila +23!

NLB: Cedevitine 23 trojke sahranile Zagreb! Izvor: MONDO

U malom zagrebačkom derbiju i ujedno prvom meču 20. kola NLB Lige, Cedevita je ubjedljivo savladala Zagreb - 100:88.

Ključ pobjede Cedevite je u sjajnom šutu za tri poena - Zagrebu su ubačene čak 23 "trojke"!

Cedevita je vodila od početka meča, u prvoj četvrtini već je imala 23 razlike - 30:7(!), a šut za tri poena bio je gotovo nestvaran - 9 od 10 pokušaja, s tim što je Srđan Subotić bacio loptu sa pola terena prilikom isticanja vremena.

Zagreb se približio u drugoj četvrtini na 44:40, ali je Cedevita odgovorila sa tri "trojke" u nizu i praktično prelomila utakmicu.

Marino Baždarić je bio tvorac pobjede Cedevite - ubacio je 27 poena, uz šut za tri 7/10. Damjan Rudež postigao je 16 poena (sve u drugom poluvremenu).

Cedevita sada ima skor od 10 pobjeda i 10 poraza.